20 czerwca 2022 08:37

PŚ w Innsbrucku już w tym tygodniu: bouldering plus prowadzenie

Po krótkiej przerwie wracamy na deski Pucharu Świata. Tym razem podwójna dawka, bo do boulderingu dochodzi prowadzenie. A wszystko w najbliższych dniach w Innsbrucku (22-26 czerwca).

Miho Nonaka (fot. Lena Drapella Photography)

Miho Nonaka (fot. Lena Drapella Photography)

***

Boulderowcy są już w tym sezonie porządnie rozwspinani, mają za sobą pięć spotkań. Wśród mężczyzn na czele rankingu plasuje się trzech Japończyków, najwięcej punktów po pięciu imprezach uzbierał Yoshiuki Ogata. Kobiecy bouldering zdominowała Amerykanka Natalia Grossman, która wygrała ostatnie cztery starcia.

Z kolei zawodnicy z liną dopiero zaczynają pucharowe rozgrywki. Tutaj też jedną z faworytek będzie Natalia Grossman. W generalnej klasyfikacji PŚ w prowadzeniu 2021 uplasowała się na podium tuż za Słowenką Janją Garnbret. Wśród mężczyzn tytułu lidera z ubiegłego roku bronić będzie Włoch Stefano Ghisolfi.

Stefano Ghisofli najlepszy w PŚ w Briançon 2021

Stefano Ghisofli, PŚ w Briançon 2021 (fot. Jan Virt/IFSC)

W Innsbrucku zaprezentuje się trójka Polaków. Najbardziej zapracowany będzie Kuba Ziętek (mistrz Polski 2022 w prowadzeniu z Torunia), który wystartuje w dwóch konkurencjach, w boulderingu i z liną, z kolei Piotrka Schaba i Barbarę Wójcik zobaczymy na boulderach.

Szefem routesetterów odpowiedzialnych za kształt dróg będzie w Innsbrucku Adam Pustelnik, na czele ekipy układających bouldery stanie Francuz Romain Cabessut.

PŚ Innsbruck 2022 – decydujące rundy

Czwartek, 23 czerwca

 • 13.00 – półfinały mężczyzn w boulderingu
 • 19.45 – finał mężczyzn w boulderingu

Piątek, 24 czerwca

 • 13.00 – półfinały kobiet w boulderingu
 • 19.45 – finał kobiet w boulderingu

Sobota, 25 czerwca

 • 19.00 – półfinały kobiet i mężczyzn w prowadzeniu

Niedziela, 26 czerwca

 • 19.00 – finały w prowadzeniu, na początek kobiety

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Jaką nieobecność? [3]
  "zwłaszcza pod nieobecność Janji Garnbret" Z tego co Janja mówiła…

  20-06-2022
  Majkel