29 czerwca 2022 10:11

Przed nami PŚ w Villars: prowadzenie plus sprinty

Kręci się pucharowe kółko. Przed zawodnikami kolejna impreza, tym razem przystanek Villars (30 czerwca – 2 lipca), doskonale znany na mapie Pucharu Świata. W Szwajcarii rozegrane zostaną dwie konkurencje – prowadzenie i czasówki. Wystartuje spora ekipa z Polski.

***

Sprinterzy mogli chwilę odetchnąć od pucharowych zmagań, ostatnio biegali pod koniec maja w Salt Lake City. Natomiast zawodnicy z liną premierową edycję tego sezonu zaliczyli kilka dni temu w Innsbrucku – najlepsi byli Janja Garnbret (33. zwycięstwo w PŚ) i Amerykanin Colin Duffy (zgarnął w Innsbrucku podwójne złoto, bo i w prowadzeniu i boulderingu).

Amerykanin Colin Duffy, jeden z bohaterów PŚ w Innsbrucku (fot. Jan Virt/IFSC)

Amerykanin Colin Duffy, jeden z bohaterów PŚ w Innsbrucku (fot. Jan Virt/IFSC)

Na listach startowych tym razem spora ekipa z Polski. No ale w końcu czasówki to nasza koronna konkurencja. Dość powiedzieć, że trzy tegoroczne edycje wygrała Aleksandra Mirosław, bijąc dwukrotnie rekord świata – obecny wynosi 6.53 s. W Villars Ola nie wystartuje, ale będzie komentować sprinterskie finały.

Tymczasem w Szwajcarii na starcie: siostry Aleksandrę i Natalię Kałuckie, Annę Brożek, Patrycję Chudziak, Marcina Dzieńskiego, Huberta Przytułę, Oskara Szaleckiego i Jakuba Ziętka (prowadzenie).

Decydujące rundy PŚ Villars 2022

Piątek, 1 lipca

  • 9:00 – kwalifikacje w prowadzeniu
  • 21:00 – finały na czas

Sobota, 2 lipca

  • 10:00 – półfinały w prowadzeniu
  • 20:00 – finały w prowadzeniu

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum