17 czerwca 2022 08:22

Nowe drogi na Popielarce

Kilka nowości z północnej części Jury. Na Popielarce działa ostro Waldemar Podhajny. Na dziś powstały tam trzy drogi, nad kilkoma projektami Waldek wciąż pracuje.

***

Waldek zmieścił na Popielarce trzy drogi, ich trudności ocenia między VI.4/4+ i VI.4+. Poniżej wrysowane na zdjęciu (obok starszych linii).

Od lewej biegną (opisy autorskie):

Popielarka (topo Waldemar Podhajny)

Popielarka (topo Waldemar Podhajny)

 1. Stan zapalny hard – projekt (linia biała)
 2. Stan zapalny light VI.4+, na wysokości stałego ekspresa spory trawers w lewo ,a następnie powrót w prawo do rysy (linia seledynowa)
 3. Horyzont zderzeń VI.4/4+, dół drogą Penis Roussos bez nyży, na wysokości stałego ekspresa trawers przy pomocy charakterystycznego odciągu  w lewo do turbo klamy i dalej przez wymycia wspólnie z drogą Czas spełnienia na wierzchołek skały (linia różowa)
 4. Penis Roussos bez pierwszej nyży VI.4 (linia zielona)
 5. Penis Roussos VI.3 (linia pomarańczowa)
 6. Pożegnanie z Broną VI.3 (linia niebieska)
 7. Skarlet ofiara VI.4/4+, tutaj nie ma kompromisów, jak to mówią klatą po ringach – po hardym boulderze z podchwytu na starcie ciągowe wspinanie do końca (linia żółta)
 8. Przeminęło z wiadrem4  (linia fioletowa)

Ringi pochodzą z puli IŚW Nasze Skały.

***

Warto dodać, że na Popielarce wciąż czeka na poprowadzenie projekt otwarty, zaznaczony w przewodniku „Jura Północna” (2022, wyd. 4) numerem 25. Do rozwiązania ciekawy boulder w przewieszonej płycie. Kto się skusi?

Najnowsze topo „Jura Północna” Grzegorza Rettingera znajdziecie w księgarni wspinanie.pl.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum