24 czerwca 2022 21:49

Natalia Grossman zwycięża w Innsbrucku i wygrywa PŚ 2022

Bez niespodzianek, ale mimo to emocjonująco potoczyły się kobiece finały PŚ w boulderingu w Innsbrucku. Zwyciężyła Natalia Grossman, co tylko potwierdziło tegoroczną dominację Amerykanki, która oczywiście wygrała także w klasyfikacji generalnej.

Uśmiechnięta Natalia Grossman triumfuje w Innsbrucku

Uśmiechnięta Natalia Grossman triumfuje w Innsbrucku

Finały rozgrywane w ulewnym deszczu rozpoczął problem na „rozgrzewkę”, z którym nie poradziła sobie jedynie Saki Kikuchi. Trzeba dodać, że dla 19-letniej Japonki to dopiero pierwszy seniorski finał.

Prawdziwą przeszkodę, pokazującą kto tego wieczoru może zawalczyć o złoto, stanowił problem drugi. Startowy skok z bardzo siłowym utrzymaniem i równie siłowym włożeniem nogi pokonały (w pierwszej próbie!) jedynie Hannah Meul i Natalia Grossman. Dla pozostałych dziewczyn startowy ruch był poza zasięgiem.

Na trzecim, płytowym problemie z dynamicznym biegiem w poziomie po paczkach było podobnie, znowu najpierw topuje Hannah Meul i po raz kolejny podnosi poprzeczkę startującej w tym finale jako ostatnia Amerykance. Grossman to wyzwanie także pokonała z łatwością i to w dwóch próbach. Podobnie jak na dwójce, także i tu pozostałe zawodniczki nie były w stanie dotrzeć do strefy.

Kończący rywalizację problem czwarty okazał się odrobinę bardziej dostępny dla wszystkich finalistek i na nim rozegrała się walka o trzecie miejsce. Najpierw strefę po pokonaniu siłowego startu po paczkach zaliczyła Futaba Ito, nie zdołała jednak utrzymać po skoku końcowego chwytu.

Następnie na scenę weszła Hannah Meul i ładnie ustawiając się w no handzie, dającym rest przed trudnym do utrzymania skokiem na końcu, zatopowała w drugiej próbie. Podobnie skutecznie wspinała się startująca po niej Miho Nonaka, czwórka padła także w drugiej próbie, dając Japonce nadzieję na brązowy medal.

A ten zależał od startu młodziutkiej, 18-letniej Chaehyun Seo. Koreanka nie była jednak w stanie wywalczyć topu i brąz powędrował do Miho Nonaki.

Przedostatnia wyruszyła Saki Kikuchi, walcząc o swój pierwszy pokonany w finale problem, ale niestety ta sztuka jej się nie udała, spadła z kończącego boulder strzału.

Została już tylko Natalia Grossman, która potwierdziła, że w tym sezonie jest prawdziwą liderką. Problem padł na ogromnym spokoju fleszem.

Wyniki finałowej rozgrywki w Innsbrucku

Wyniki finałowej rozgrywki w Innsbrucku

Zawody w Innsbrucku to duży sukces amerykańskiej drużyny. Przypomnijmy, że wczoraj triumfował Colin Duffy.

Wracając do Natalii. Jak skutecznie startowała w tym roku dobrze pokazuje punktacja PŚ 2022:

  1. NATALIA GROSSMAN USA 5000 pkt.
  2. MIHO NONAKA JPN 3210 pkt.
  3. BROOKE RABOUTOU USA 2940 pkt.  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum