15 czerwca 2022 19:10

Kume Nonoha akademicką mistrzynią świata. Ida Kupś na 5. miejscu

Ida Kupś wywalczyła 5. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata 2022 w konkurencji na prowadzenie. Zwyciężyła Japonka Kume Nonoha.

Ida Kupś na drodze finałowej w Innsbrucku

Nasza zawodniczka przystępowała do finałów w Innsbrucku z szóstej pozycji wywalczonej w poprzedniej rundzie i udało się jej poprawić pozycję. Ida spadła mniej więcej w połowie drogi, co było częściowo konsekwencją nerwowej wpinki wykonanej chwilę wcześniej. Szkoda, bo na pewno była szansa na parę przechwytów więcej. Nasza zawodniczka zrobiła statycznie ruch, z którego w strzale spadały inne, potencjalnie silniejsze dziewczyny.

Zwyciężyła z dużą przewagą Japonka Kume Nonoha, drugie miejsce wywalczyła Amerykanka Melina Constanza a brąz powędrował znowu do Japonii – Ryu Nakagawa.

O 20:00 rywalizację rozpoczynają panowie, niestety tam nie będziemy mieli szansy kibicować polskiemu zawodnikowi (Olaf Malinowski zajął 17. miejsce), ale zachęcamy do oglądania zawodów na stronie: Finały prowadzenie | Akademickie Mistrzostwa Świata 2022.