21 czerwca 2022 09:00

Jest moc: Brooke Raboutou na „Evil Backwards” 8B

Klan Raboutou to ścisła czołówka boulderowa: 24-letni Shawn z bogatym wykazem przejść 8C+ (ostatnio pisaliśmy o jego Fuck the System z Fionnay) i jego trzy lata młodsza siostra Brooke, którą można oglądać na deskach Pucharu Świata, i która jest równie mocna w skałach. No ale jeśli ma się takich rodziców jak Robyn Erbesfield-Raboutou i Didier Raboutou trzeba kontynuować wspinaczkowe tradycje…

***

Poniżej przykład, jak mocna jest 21-letnia Brooke. Kilka dni temu Amerykanka bez większych problemów przeszła Evil Backwards 8B w Mount Evans (Lincoln Lake, Kolorado). To linia autorstwa Daniela Woodsa z 2010 roku.

Brooke Raboutou:

Byłam tu tylko raz pięć lat temu, obserwowałam wtedy na Evil Backwards Alex Puccio i myślałam, że ruchy są dla mnie zbyt parametryczne. Okazuje się, że nie byłam po prostu wystarczająco silna. Tym razem zrobiłam boulder w pierwszej próbie, startując od dołu :).

Brooke świetnie radzi sobie również na panelu. W tym sezonie stawała już trzy razy na podium Pucharu Świata w boulderingu (dwa razy brąz, raz srebro). W tym tygodniu zobaczymy ją w Innsbrucku, gdzie wystartuje i na boulderach i z liną (więcej o zbliżających się zawodach w Austrii TUTAJ).

Brooke Raboutou, PŚ Salt Lake City 2022 (fot. Jessica Glassberg)

Brooke Raboutou, PŚ Salt Lake City 2022 (fot. Jessica Glassberg)

***

Najtrudniejsze przejścia boulderowe Brooke Raboutou:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum