24 czerwca 2022 07:08

Dziś w Innsbrucku półfinały i finały w boulderingu kobiet

Dziś arena boulderowa w Innsbrucku należeć będzie do kobiet. Półfinały startują o 13.00, a o 19.45 z finałowymi boulderami zmierzy się czołowa szóstka.

W półfinałach w Innsbrucku powalczy między innymi Austriaczka Jessica Pilz (fot. Nils Lang)

W półfinałach w Innsbrucku powalczy między innymi Austriaczka Jessica Pilz (fot. Nils Lang)

***

Wczoraj rozegrano w finał w boulderingu mężczyzn (więcej wieczornej sesji w Innsbrucku przeczytacie TUTAJ). Zwyciężył Colin Duffy. Amerykanin nigdy wcześniej nie wygrał Pucharu Świata, niemniej stał już na podium – w 2021 roku zdobył brąz w Villars w konkurencji prowadzenie. 3. miejsce wywalczył Japończyk Yoshiyuki Ogata, który ma niesamowity sezon. Tylko raz w tym roku minął się z podium! Zgarnął trzy srebrne krążki, jeden złoty i jeden brązowy. No i prowadzi w rankingu, notabene tuż za nim plasują się jego rodacy – Tomoa Narasaki i Kokoro Fujii. I jak tu nie mówić o dominacji Japończyków!

Dzisiejszy dzień w Innsbrucku to decydujące rundy kobiet w boulderingu (w sobotę i niedzielę będziemy śledzić już rywalizację w prowadzeniu, pierwszą w sezonie). O 13 zaprezentuje się najlepsza dwudziestka. Po eliminacjach na czele Japonka Futaba Ito, która pierwszą rundę zdała śpiewająco, zaliczając wszystkie baldy od strzału. W czołówce między innymi także Serbka Stasa Gejo, Niemka Hannah Meul, Amerykanki Natalia Grossman (liderka rankingu) i Brooke Raboutou oraz Japonka Miho Nonaka.

Najbliższy weekend w Innsbrucku:

Piątek, 24 czerwca

  • 13.00 – półfinały kobiet w boulderingu
  • 19.45 – finał kobiet w boulderingu

Sobota, 25 czerwca

  • 19.00 – półfinały kobiet i mężczyzn w prowadzeniu

Niedziela, 26 czerwca

  • 19.00 – finały w prowadzeniu, na początek kobiety

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum