22 czerwca 2022 08:56

Delaney Miller na klasyku Rifle – „The Crew” 5.14c/8c+

Amerykanka Delaney Miller poprowadziła The Crew 5.14c/8c+, jeden ze starych klasyków rejonu Rifle (Kolorado).

Delaney Miller na "The Crew" 8c+ (fot. James Lucas)

Delaney Miller na „The Crew” 8c+ (fot. James Lucas)

***

The Crew otworzył w 1996 roku Chris Knuth. W tamtym czasie była to jedna topowych dróg, choć oryginalnie wyceniona 8c. Dopiero później w wyniku oberwania jednego z kluczowych chwytów trudności wzrosły do 8c+. Ciąg trikowych, boulderowych sekwencji w przewieszeniu pokonała w 2016 roku między innymi Margo Hayes – Joe Kinder mówił po przejściu rodaczki: „naprawdę solidne przejście, nie sądzę, że przychodzi łatwo wielu wspinaczom”.

The Crew ceni szczególnie także 27-letnia Delaney Miller, dla której to drugie 8c+ zrobione w skałach. Niemniej to o drodze z Rifle mówi: „jak dotąd moja najtrudniejsza i ulubiona!”.

I jeszcze:

Ta linia dużo dla mnie znaczy. Zaczęłam nad nią pracować w ubiegłym roku i myślałam, że pójdzie łatwo. Później złapałam kilka drobnych kontuzji, które utrudniły postęp. Spędziłam zimę na rekonwalescencji i odbudowie, teraz jestem cholernie dumna z tego, że dokonałam tego przełomu.

Wspomniane drugie 8c+ Amerykanki to droga Solid Gold w Cathedral (koło St. George, Utah), którą poprowadziła w 2020 roku.

Delaney na "Solid Cold" 8c+ (fot. Michelle Ranee Johnson)

Delaney na „Solid Cold” 8c+ (fot. Michelle Ranee Johnson)

Delaney Miller jeszcze kilka lat temu regularnie startowała z sukcesami w zawodach. Była między innymi mistrzynią kraju w konkurencji prowadzenie.

źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum