17 czerwca 2022 12:03

Antonina Tarczoń i Antoni Kalinowski mistrzami Polski młodzików w czasówkach

Ściana w łódzkiej Fabryce Wspinania gości najważniejszą krajową imprezę dla wszystkich czterech kategoriach wiekowych juniorów w konkurencjach na czas i w prowadzeniu. Imprezę rozpoczęły Mistrzostwa Polski młodzików na czas (standard 10 m).

Pozycja startowa w kategorii młodzików czasem wymaga użycia stopnia jako chwytu

***

Zawodniczki i zawodnicy z roczników 2009-2010 wyłonili spośród siebie medalistów, a tytuły wywalczyli: Antonina Tarczoń (KS Sportiva Tarnów) i Antoni Kalinowski (KW Agama Warszawa).

Rundy finałowe przebiegały niemal zgodnie z logiką rozstawień po eliminacjach, a najbardziej znacząca zmiana to rozstrzygnięcie w finale młodziczek. Najlepsza po eliminacjach Zosia Dobrzańska przegrała złoto z drugą po eliminacjach Antoniną Tarczoń.

Podium młodziczek:

1. Antonina Tarczoń (KS Sportiva Tarnów)
  2. Zofia Dobrzańska (KS Skarpa Bytom)
  3. Zuzanna Luby (KS MOVE! Avatar Kraków)
Finał młodzików Antoni Kalinowski vs Antoni Marcisz

Finał młodzików: Antoni Kalinowski vs Antoni Marcisz

Wśród młodzików po złoto sięgnął najlepszy w eliminacjach i prezentujący równą dyspozycję w każdej rundzie Antek Kalinowski, który w biegu o złoto pokonał Antka Marcisza – syna wielokrotnego mistrza Polski w czasówkach Andrzeja Marcisza.

Podium młodzików:

1. Antoni Kalinowski (KW Agama Warszawa)
  2. Antoni Marcisz (KS Korona Kraków)
  3. Krzysztof Fronczak (Murall UKA Warszawa)

Od 14:30 zaplanowano praktyki, eliminacje i finały mistrzostw Polski na czas w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.