21 czerwca 2022 13:31

Anna Hazlett prowadzi „The Walk of Life” E9 6c

Klasowe przejście na Wyspach Anny Hazlett. Amerykanka poprowadziła The Walk of Life E9 6c na Dyer’s Lookout w hrabstwie Devon.

***

Tradowy chrzest Anna Hazlett przeszła dopiero w ubiegłym roku (wcześniej głównie boulderowała, z liną zaczęła wspinać się jakieś trzy lata temu). We wrześniu 2021 pokonała Once Upon a Time in the Southwest E9 6c Dave’a Birketta. Teraz dodała drugie E9, inną słynną płytę na klifie Dyer’s Lookout – The Walk of Life.

Do Devon Anna przyjechała kilka tygodni temu z Tomem Randallem. O drodze pisze tak:

Linia jest pełna unikalnych sekwencji, które są kwintesencją płytowego wspinania; kiedy pierwszy raz dotykasz chwytów, wydają się prawie niemożliwe do przytrzymania, ale po kilkugodzinnym wiszeniu, testowaniu różnych kombinacji, wszystko zaczyna działać, twoje ciało łapie flow.

O samym przejściu:

Szczęśliwie poprowadziłam drogę w pierwszej próbie z dołem (wcześniej Anna spędziła tydzień na dopracowywaniu patentów – red.) – naprawdę nie chciałam polecieć na kościach, które założyłam, chociaż teraz – kiedy mam więcej doświadczenia w tradzie – zakładanie sprzętu szło mi lepiej i płynniej. Tom powiedział nawet, że tym razem wyglądałam jak prawdziwy tradowy wspinacz!

Podczas prowadzenia byłam niesamowicie pewna siebie i w przeciwieństwie do Once Upon a Time in the Southwest byłam opanowania i nie czułam strachu.

Anna Hazlett "The Walk of Life" (fot. Alastair Lee/Posing Productions)

Anna Hazlett „The Walk of Life” (fot. Alastair Lee/Posing Productions)

The Walk of Life otworzył w 2008 James Pearson i wycenił na E12 7a, ale już w 2009 roku wybujałe ambicje młodego wówczas Brytyjczyka ostudził szkocki mistrz Dave MacLeod, który powiedział: „Myślę, że droga jest solidną E9 6c. W zasadzie żadna jej część nie jest wystarczająco trudna, aby mówić o E10, a o E12 nie wspominając”.

Trzeba dodać, że przejście Anny Hazlett jest pierwszym kobiecym. Fantastyczne osiągnięcie!

Na filmie poniżej Amerykanka wspina się po Once Upon a Time in the South West. Film z The Walk of Life w przygotowaniu.
źródło: ukclimbing.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum