Ania Brożek i Marcin Dzieński mistrzami Polski w czasówkach

Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców były trzecim i ostatnim akcentem pierwszego dnia rywalizacji na ścianie Arena Toruń.

Patrycja Chudziak i Ania Brożek tuż przed komendą: Zająć pozycje!

***

Do seniorskiej rywalizacji włączyli się z powodzeniem najlepsi juniorzy, i tak zarówno Daria Marciniak, jak i Oskar Szalecki awansowali do półfinałów w rywalizacji seniorów. Trzeci stopień podium wywalczyła ostatecznie jedynie łodzianka, a Oskar zakończył seniorski start na czwartym miejscu.

Finał pań był rywalizacją dwóch reprezentantek Polski. Złoty medal z najlepszym czasem całych zawodów (7,80 s) wywalczyła Anna Brożek (KU AZS PWSZ Tarnów), która pokonała Patrycję Chudziak (KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego).

Jan Tkaczyk i Marcin Dzieński finał, zwyciężył Rambo

Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Marcin Dzieński (KU AZS PWSZ Tarnów), który jak przystało na rekordzistę Polski dwukrotnie zszedł poniżej sześciu sekund (5,79 s w półfinale i 5,92 s w finale) i w finale pokonał Jana Tkaczyka (Pol-Inowex Skarpa Lublin). Brązowy medal wywalczył natomiast Hubert Przytuła (KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego).

W najstarszej grupie juniorów, czyli wśród młodzieżowców, mistrzami Polski zostali zawodnicy klubu Pol-Inowex Skarpa Lublin: Maria Szwed i Jan Tkaczyk.

Pierwszy dzień Schumacher Cup za nami! Jutro zmagania w ramach Pucharu Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w prowadzeniu.

Rafał Nowak

O przebiegu dzisiejszej rywalizacji w młodszych kategoriach możecie przeczytać tutaj: