The North Face: Orgins of Alpine – kiedyś rewolucyjne, dziś kultowe [sponsorowany]

The North Face od ponad 55 lat rewolucjonizuje przemysł odzieży outdoorowej dzięki niezrównanemu designowi i technologii. W tym sezonie na nowo poznajemy kultowe klasyki, a to za sprawą kolekcji Origins of Alpine.

Origins 86 Mountain Jacket z kolekcji Origins of Alpine, The North Face (fot. The North Face)

W 1986 roku Eric Perlman został pierwszym Amerykaninem, który w ciągu jednego sezonu wspiął się na sześć północnych ścian Alp. W pokonywaniu ogromnych trudności cały czas towarzyszył mu prototyp kurtki Mountain Jacket. Wkrótce potem marka The North Face zaprezentowała finalną wersję Mountain Jacket – niezwykle wytrzymałą, a jednocześnie lekką, wodoodporną i oddychającą kurtkę przeznaczoną dla przewodników wypraw i profesjonalistów z branży górskiej. Szybko stała się ona fenomenem i głównym elementem w ofercie odzieży wierzchniej The North Face.

Pomagała pobijać rekordy wspinaczkowe, a teraz wciąż utrzymuje poprzeczkę bardzo wysoko. Zaprojektowana na nowo z myślą o przyszłości eksploracji, kurtka Mountain Jacket to ikona, która nigdy się nie zestarzeje. Patrząc na ten kultowy produkt świeżym okiem, The North Face czerpie inspirację z jej historii, tym razem budując całą kolekcję z kurtką jako głównym bohaterem.

Origins 86 Mountain Jacket z kolekcji Origins of Alpine, The North Face (fot. The North Face)

Model Origins 86 Mountain Jacket jest wyposażona w technologię DryVent, która pomaga stawić czoła trudnym warunkom, a wykończenie DWR bez PFC zapewnia suchość podczas deszczu. Jest dostępna w kolorach Safety Green, Banff Blue i Aviator Navy. Kolekcja obejmuje również polarową bluzę Unisex Mountain Sweater, spodnie Origins 86 Convertible Mountain Pant i koszulkę z nadrukiem, a także akcesoria i obuwie, które uzupełnią stylizację i pomogą wyróżnić się z tłumu.

Kolekcja dostępna jest na www.thenorthface.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face. Aby być na bieżąco z kolejnymi premierami, obserwuj @thenorthfaceuk na Instagramie i @thenorthface na Facebooku.

The North Face
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum