10 maja 2022 11:24

Wszystko było za duże, za trudne, poza moim zasięgiem – pisze o „DNA” Seb Bouin

Sébastien Bouin jest już gotowy na nowy projekt pod szyldem Hidden Gems, a jednocześnie wraca myślami do  wielkiego projektu DNA 9c w Verdon. Będzie pisał o nim w częściach, pierwszą właśnie opublikował na swoim profilu.

Seb Bouin na "DNA" 9c

Seb Bouin na „DNA” 9c (fot. Lena Drapella / Black Diamond)

***

Seb Bouin poprowadził DNA pod koniec kwietnia. Powstała droga gigant (50 metrów poprowadzonych środkiem groty Ramirole) o niewyobrażalnych trudnościach. Z podobnymi zetknął się wcześniej jedynie Adam Ondra na swojej Silence we Flatanger.

Seb Bouin ubezpieczył linię latem 2019 roku:

Po poprowadzeniu La Rage Adam 9b/b+ zapragnąłem nowego wyzwania, czegoś nawet trudniejszego. Powiedziałem sobie, że potrzebuję drogi, która byłaby powyżej mojego poziomu, która pchnęła by mnie do przodu. Potrzebowałem linii która mnie zmotywuje, żeby na nią wracać i wracać, czegoś pięknego, imponującego, w spektakularnym miejscu.

W trakcie obijania "DNA". grota Ramirole, Verdon (fot. Julia Cassou)

W trakcie obijania „DNA”, grota Ramirole, Verdon (fot. Julia Cassou)

Takim wyśnionym miejscem była grota Ramirol w Verdon. Francuz zna ją doskonale (zresztą mieszka niedaleko), wspina się tu od dekady, i  właśnie tu powstała jedna z jego najmocniejszych dróg, wspomniana La Rage Adam 9b/b+ (2019).

O pierwszych krokach na DNA:

W trakcie ubezpieczania drogi byłem w stanie zobaczyć trochę chwytów. Ale naprawdę nie wiedziałem, co myśleć. Przewieszenie było tak ogromne, musiałem spróbować.

Pierwsze próby szły opornie, niczego nie rozumiałem. Wszystko było za duże, za trudne, daleko poza moim zasięgiem. W końcówce 2019 roku po prostu starałem się znaleźć patenty na pojedyncze ruchy i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. W tamtym momencie absolutnie nie miałem pewności, czy droga jest możliwa do przejścia.

Poprowadzenie La Rage d’Adam dodało mi pewności siebie. To był właściwy moment, żeby znaleźć taki projekt jak DNA.

Kolejna część, tym razem postępy na drodze w sezonie 2020, wkrótce na profilu Francuza.

PS Silence 9c Adama Ondry od pięciu lat nie może doczekać się powtórzenia. Jak będzie z DNA? Coś czujemy, że może być podobnie….
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum