6 maja 2022 14:35

PŚ w Seulu: triumf Aleksandry Mirosław i Veddriqa Leonardo

Za nami pierwszy tegoroczny Puchar Świata w czasówkach. Zawodnicy wystartowali w Seulu i od razu pokazali w jak świetnej są dyspozycji. Otwarcie sezonu marzenie – Aleksandra Mirosław ze złotym medalem i rekordem świata! Wśród panów wygrywa Veddriq Leonardo z Indonezji, a jego kolega Kiromal Katibin bije rekord świata w kwalifikacjach.

Nowy rekord świata Aleksandry Mirosław 6,64 s! (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

***

Zawodnicy i trenerzy lubią Seul, zwłaszcza jeśli na zawody w tym miejscu trzeba było czekać aż 3 lata. Jak widać oprócz walorów krajoznawczych stolica Korei oferuje również dobrą atmosferę do sportowej rywalizacji. W tych okolicznościach rewelacyjnie spisały się dwie nasze Ole – zajmując pierwsze i trzecie miejsce! Na najwyższym stopniu stanęła bowiem Ola Mirosław, która w biegu półfinałowym pokonała… Olę Kałucką. Tak, niestety, ułożyła się drabinka. W finale Mirosław zmierzyła się z Amerykanką Emmą Hunt, a w biegu o 3. miejsce Kałucka biegła z Niemką Franziską Ritter.

Panie na podium Pucharu Świata w Seulu 2022: 3. miejsce Aleksandra Kałucka, 2. miejsce Emma Hunt (USA) i 1. miejsce Aleksandra Mirosław (fot. Eurosport)

Oprócz cennego zwycięstwa Ola Mirosław ustanowiła w kwalifikacjach nowy rekord świata, który od dzisiaj brzmi – 6.64 sekundy! Poprzedni 6.84 s, należał również do naszej zawodniczki – Ola ustanowiła go na Igrzyskach w Tokio 2020 (2021).

Nowy rekord świata Kiromala Katibina 5.17 s! (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

Wśród mężczyzn bardzo dobrze zaprezentował się Indonezyjczyk Kiromal Katibin, który w rewelacyjnym stylu przebiegł przez prawie całe (bez finałowego biegu) zawody. W kwalifikacjach ustanowił rekord świata – 5.17 sekundy (poprzedni rekord należał do Veddriqa Leonardo – 5.20 s).

W finale po falstarcie odpadł Kiromal i w samotnym biegu swoje zwycięstwo potwierdził Veddriq, a trzecie miejsce zajął również reprezentant Indonezji Rahmet Adi Mulyono (wygrywając z Włochem Ludovico Fossalim). Trzeba przyznać, że niezwykła była dominacja zawodników Indonezji.

Indonezyjskie podium w czasówkach, PŚ w Seulu 2022: 3. miejsce Rahmet Adi Mulyono, 2. miejsce Kiromal Katibin, 1. miejsce Veddriq Leonardo (fot. Eurosport)

Indonezyjskie podium w czasówkach, PŚ w Seulu 2022: 3. miejsce Rahmet Adi Mulyono, 2. miejsce Kiromal Katibin, 1. miejsce Veddriq Leonardo (fot. Eurosport)
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum