PŚ w Seulu: dominują Japończycy, a wśród nich Kokoro Fujii

Druga edycja boulderowego Pucharu Świata zawitała do Seulu. Do świetnej formy japońskich wspinaczy jesteśmy przyzwyczajeni, ale piątka finalistów z Kraju Kwitnącej Wiśni zasługuje na szczególne uznanie. Rywalizacja niedaleko ich domu przebiegała zatem pod ich dyktando, a w rezultacie japońskie podium nie dziwi. Zaskoczeniem nie jest również kolejność – w zawodach triumfował Kokoro Fujii, wygrywając nieznacznie z Tomoą Narasakim. Trzecie miejsce zajął Yoshiyuki Ogata.

Resztę świata reprezentował 18-letni Francuz Paul Jenft, który swoją seniorską karierę rozpoczął od dobrego 4. miejsca w Meiringen. W Seulu walczył ambitnie, co dało mu w rezultacie 2 topy i miejsce tuż za podium.

Kokoro Fujii topuje na trójce (fot. Eurosport Extra)

***

W ekipie japońskiej już tradycyjnie faworytami byli Kokoro Fujii i Tomoa Narasaki. Panowie potwierdzili swoje wielkie umiejętności i zakończyli zawody na na dwóch najwyższych stopniach podium. Tylko oni pokonali 4 baldy, a Kokoro wygrał mniejszą liczbą prób. Emocje towarzyszyły zawodom do samego końca.

Tomoa Narasaki na jedynce (fot. Eurosport Extra)

Niepewność spotęgował również silny opad deszczu, który przerwał rywalizację, a sędziów zmusił do energicznych ruchów ścierkami… Zawody dokończono, ale wilgotne chwyty i ściana mogły wpłynąć na ostateczny wynik. Zwłaszcza, że czwórka przypominała bardziej wytrzymałościowy obwód niż trikowy problem.

Ogata Yoshiyuki topuje jedynkę (fot. Eurosport Extra)

Brawa należą się również Yoshiyukiemu Ogacie, który w dynamiczny stylu pokonał 3 baldy. Ogata radzi sobie świetnie w pucharze – 2. miejsce w Meiringen oraz 3. miejsce w światowym rankingu.

Kolejne dwie edycje pucharu odbędą się 20 i 27 maja w Salt Lake City.

Wyniki:

  1. Kokoro Fuji JPN 4t11 4z4
  2. Tomoa Narasaki JPN 4t12 4z8
  3. Yoshiyuki Ogata JPN 3t6 4z7
  4. Paul Jenft FRA 2t4 4z11
  5. Meichi Narasaki JPN 2t3 3z6
  6. Keita Dohi JPN 1t2 4z14  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum