21 maja 2022 09:33

PŚ Salt Lake City: polskie podium w czasówkach! Ponownie triumfuje Aleksandra Mirosław

Rewelacyjnie zakończył się finał czasówek w Salt Lake City. Po świetnym starcie w kwalifikacjach nasze panie nie miały sobie równych również w decydujących biegach. W efekcie mamy biało-czerwone podium, na którego najwyższym stopniu stanęła Aleksandra Mirosław. Drugie miejsce dla Aleksandry Kałuckiej, trzecie dla Natalii Kałuckiej. Brawo!

Ola Mirosław triumfuje w Salt Lake City (fot. Daniel Gajda / IFSC)

***

Polki dominują w Pucharze Świata 2022. Trzeba oczywiście pamiętać o zawieszeniu rosyjskich sportowców, jednak fenomenalna forma, potwierdzona rekordem świata Oli Mirosław na otwarcie sezonu, jasno wskazuje, że mamy najlepszy team w tej konkurencji.

Polskie podium w Salt Lake City (fot. Daniel Gajda / IFSC)

W półfinale mieliśmy „siostrobójczy” pojedynek Oli Mirosław z Natalią Kałucką, zakończony spokojną wygraną Oli po odpadnięciu Natalii. W drugim biegu Ola Kałucka wygrała zacięty bieg z Amerykanką Emmą Hunt (2. miejsce w Seulu), panie osiągnęły odpowiednio czasy – 7.34 i 7.42 s. Hunt wcześniej pokonała Patrycję Chudziak, która zajęła 6. miejsce.

Podium panów w Salt Lake City (fot. Daniel Gajda / IFSC)

W konkurencji panów również zaznacza się przewaga jednej nacji – górą są Indonezyjczycy. Rekordzista świata z Seulu Kiromal Katibin tym razem bezbłędnie i na 1. miejscu po pokonaniu Amerykanina Noahy Bratschiego. Trzecie przypada Indonezyjczykowi Veddriqowi Leonardo (1. w Seulu). Marcin Dzieński (6.69 s) po porażce w biegu 1/8 z Noahem ostatecznie zajął 10. miejsce.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum