20 maja 2022 23:07

PŚ Salt Lake City 2022: świetny start Polaków w kwalifikacjach czasówek

Pucharowe zmagania tym razem przeniosły się za Ocean Atlantycki. W Salt Lake City zaplanowane są dwie edycje czasówek i boulderów. Za nami kwalifikacje czasówek, które przyniosły świetne wyniki – do finałowej rozgrywki awansowały: Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Patrycja Chudziak. Dobrze wypadł również Marcin Dzieński, którego również zobaczymy w biegach finałowych.

Ola Mirosław po rewelacyjnym starcie w Seulu, gdzie wygrała i pobiła rekord świata w kwalifikacjach, potwierdza swoją formę. Ola wygrała kwalifikację z czasem 6.89 s. Tuż za nią uplasowała się druga nasza Ola – mistrzyni świata z Moskwy 2021. Ola Kałucka uzyskała 7.24 s. Jej siostra Natalia zajęła 5. miejsce  – 7.47 s (ciekawostka – w dwóch biegach Natalia uzyskała identyczny czas). A tuż za nią, na 6. miejscu znalazła się kolejna Polka – Patrycja Chudziak (7.67 s). Kwalifikacji niestety nie przebrnęła Ania Brożek – 8.81 s dało jej odległą 18. lokatę.

Bieg Oli Mirosław:

U panów na czele Amerykanin John Brosler z czasem – uwaga, 5.20 s!. Tuż za nim świeżo upieczony rekordzista świata z Seulu Indonezyjczyk Kiromal Katibin (wtedy 5.17 s), a w Salt Lake City 5.24 s. Nas cieszy dobra postawa i szybki bieg Marcina – 5.78 s dało naszemu reprezentantowi 9. miejsce.

John Brosler w Salt Lake City 2022 (fot. IFSC)

Tutaj rewelacyjny bieg Amerykanina:

Trzymamy kciuki za finałowe biegi – relacja w Eurosporcie Extra na Player.pl o… 4 rano w sobotę.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie tutaj.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum