27 maja 2022 21:48

PŚ Salt Lake City 2022 nr 2: Aleksandra Mirosław i Kiromal Katibin znowu to zrobili. Rekordy świata w eliminacjach!

Za nami kwalifikacje czasówek podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City. Po tygodniu przerwy zmagania ponownie odbywają się w tym miejscu. W czasówkach trwa dominacja Polek i Indonezyjczyków. Wśród panów prym wiodą Kiromal Katibin i Veddriq Leonardo (5.28 s). U pań AleksandryMirosław i Kałucka. Przy czym Kiromal i Ola Mirosław drugi raz w tym sezonie kończą bieg, ustanawiając nowe rekordy świata, które od dzisiaj wynoszą odpowiednio 5.10 i 6.53 s!

Nowy rekord świata Kiromala Katibina 5.10 s! Na zdjęciu bieg z PŚ w Seulu (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

***

Oto fenomenalny bieg Kiromala:

Dodajmy, że 3. miejsce w kwalifikacjach zajął Amerykanin John Brosler (5.57 s). Nas cieszy awans Marcina Dzieńskiego, który z czasem 5.73 s zajął 8. miejsce.

Nowy rekord świata Aleksandry Mirosław 6,64 s! (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

Nowy rekord świata Aleksandry Mirosław 6,53 s! Zdjęcie z również rekordowego biegu w Seulu (fot. Dimitris Tosidis / IFSC)

Kwalifikacje pań przebiegły pod dyktando naszych reprezentantek. Ponownie rewelacyjny start Oli Mirosław – ponownie ustanawia ona rekord świata 6.53 s, co oczywiście daje jej 1. lokatę. Druga Aleksandra Kałucka ze świetnym wynikiem 7.04 s. Na 3. miejscu Amerykanka Emma Hunt 7.05 s. W finałach pobiegną również – Natalia Kałucka (4. miejsce – 7.16 s), Patrycja Chudziak (7. miejsce  – 7. 66 s) oraz Anna Brożek (15. miejsce – 8.52 s).

Ona ZNOWU TO ZROBIŁA :).

Gratulacje!

Pełne wyniki – tutaj.

Finałowe biegi już niedługo, ale aby je zobaczyć trzeba nastawić sobie budzik, bowiem start zaplanowany jest na sobotę o 4 rano polskiego czasu.

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (finały czasówek oraz półfinały i finały boulderów) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum