10 maja 2022 09:27

Marcin Ciepielewski z główną nagrodą na Festiwalu La Pedriza. Montaña, cine y aventura

Marcin Ciepielewski (Images of Passion) otrzymał główną nagrodę Premio Yelmo de Oro w II Konkursie Fotograficznym Festiwalu La Pedriza. Montaña, cine y aventura. Zwycięski kard „W kryształowym pałacu” powstał w Szwajcarii. Serdecznie gratulujemy!

„W kryształowym pałacu”, Szwajcaria, wspina się Krzysztof Rychlik (fot. Marcin Ciepielewski / Images ff Passion)

„W kryształowym pałacu”, Szwajcaria, wspina się Krzysztof Rychlik (fot. Marcin Ciepielewski / Images of Passion)

***

Marcin na swoim profilu pisze między innymi:

Zaszczyt dla mnie jest tym większy, że w gronie wyróżnionych spotkałem się z legendą hiszpańskiej fotografii wspinaczkowej Davidem Munillą, który zdobył 1. miejsce w kategorii „Actividad de Montana” oraz tak znanymi fotografami jak Christoph Oberschneider, Yhabril, Diego Caballero, Sandi Bertoncejl, no i oczywiście Piotrek Deska – Outdoor Photographer. Bardzo dziękuję też Javierowi G. Urbónowi za zaproszenie, świetną organizację i wspólny wypad w góry. Co więcej, moje zdjęcie zostały zaprezentowane m.in. na wystawie plenerowej w Manzanares el Real, u stóp La Pedriza.

Marcin ze swoim zwycięskim zdjęciem, Festival La Pedriza. Montaña, cine y aventura 2022 (fot. arch. M. Ciepielewski)

Marcin ze swoim zwycięskim zdjęciem, Festival La Pedriza. Montaña, cine y aventura 2022 (fot. arch. M. Ciepielewski)

Nasza fotografia wspinaczkowa ma się świetnie. Tylko sam Marcin zebrał już kilka prestiżowych nagród. W ubiegłym roku jego zdjęcie „The X” (kadr z Ardspachu) zwyciężyło w 7. edycji międzynarodowego konkursu CVCEPHOTO. Chwilę wcześniej to samo zdjęcie wygrało w kategorii „Mountain Climbing” w konkursie Memorial Maria Luisa. Również w tegorocznej edycji hiszpańskiego konkursu wyróżnienie otrzymało zdjęcie „Cave Man” autorstwa Marcina.

"The X" (fot. Marcin Ciepielewski / Images of Passion)

„The X” (fot. Marcin Ciepielewski / Images of Passion)

Warto dodać, że w tym roku kategoria „Mountain Climbing” Memorial Maria Luisa znów należała do polskiego fotografa. Tym razem jury doceniło zdjęcie „Zinnenblick” Piotra Deski.

Zdjęcia Marcina Ciepielewskiego, absolwenta Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, regularnie pojawiają się we wspinaczkowej prasie i przewodnikach. Sięgały po nie tak znane międzynarodowe magazyny jak Klettern, Montana czy Climbing. Więcej, między innymi o okładkowych zdjęciach, przeczytacie TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum