4 maja 2022 07:52

Illya Bakhmet Smolenskyi na „No Kpote Only”

Za 8a.nu, jeden z najtrudniejszych boulderów w Fontainebleau, No Kpote Only, wpisał do kapownika 17-letni Illya Bakhmet Smolenskyi. Do Ukraińca należy prawdopodobnie czwarte przejście.

***

No Kpote Only w Roche à Claude to jeden z topowych boulderów w Bleau. Choć wydaje się, że wycena wciąż nie została do końca ustalona. Ta wyjściowa brzmiała kosmicznie – bo 9A, taką cyfrę przy baldzie postawił autor Charles Albert. Francuz otworzył linię w 2019 roku i swoim zwyczajem pokonał ją bez butów.

Charles Albert boso na No Kpote Only:
Jeszcze w tym samym roku No Kpote Only jako pierwszy powtórzył Japończyk Ryohei Kameyama, który mówił po przejściu: „Myślę, że No Kpote Only to 8C+/9A, ale nie wspinałem się po wielu 8C lub 8C+. Tak więc nie mogę porównywać. Być może moja ocena jest błędna”. Jeszcze inaczej trudności skomentował Francuz Nico Pelorson (2020, drugie powtórzenie): „W butach i ze zoptymalizowanymi patentami to bardziej solidne 8C”.

Nico Pelorson:
Co na to Illya Bakhmet Smolenskyi?

Wspaniałe wspinanie i udany dzień! Nie mogę powiedzieć nic o wycenie, ponieważ nigdy wcześniej nie próbowałem 8C, więc po prostu poczekam, aż wycena się ustabilizuje(…)

Ukrainiec na No Kpote Only:
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum