11 maja 2022 10:35

„Disturbia” 8B dla Kamila Gomółki

Jest i mocne przejście boulderowe. Kamil Gomółka (KW Kotłownia) przeszedł Disturbię 8B w Diabelskim Schronisku, w Kusiętach.

Kamil Gomółka, „Disturbia” 8B, Diabelskie Schronisko, Kusięta (fot. Daniel)

Kamil Gomółka, „Disturbia” 8B, Diabelskie Schronisko, Kusięta (fot. Daniel)

***

KW Kotłownia donosi:

Kamil po przerwie spowodowanej kontuzją, skrupulatnie odbudowywał swoją formę i w zeszłą niedzielę zaliczył Disturbię 8B!

Disturbia nie jest pierwszym 8B Kamila Gomółki, premierowym było Puff Puff! na Kamieniu Michniowskim (2018). Przy okazji warto wspomnieć, że Puff Puff! powtórzył na początku tego roku klubowy kolega Kamila – Daniel Łączewski, notując swoje rekordowe przejście na boulderach.

***

Disturbia to atletyczny problem autorstwa Dominika Kobrynia z 2007 roku. Startuje na prawo od Szatańskich wersetów (8A/A+) i po kilku wybierających ruchach łączy się z nimi. Istnieje też podobnie wyceniona Disturbia extension Łukasza Dudka z 2011 roku (oryginalna linia kończy się w środku dachu, dłuższa wersja zakłada wyjście z groty na pik). Samą Disturbię pokonała w 2021 roku Gosia Rudzińska (też KW Kotłownia, i KS Korona) – o pierwszym kobiecym 8B w Polsce szerzej pisaliśmy TUTAJ.

źródło: KW Kotłownia, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum