17 maja 2022 06:46

Adam Karpierz i „Disturbia extension” z dopiskiem 8A+

Całkiem niedawno padły dwa powtórzenia boulderu Disturbia extension 8B. Klasyk Diabelskiego Schroniska w Kusiętach zrobili Mateusz Haładaj i Kacper Heretyk. Kolejne powtórzenie dołożył teraz Adam „Gaduła” Karpierz (Agrest, Singing Rock, KS Korona).

Adam Karpierz i "Disturbia extension", Diabelskie Schronisko

Adam Karpierz i „Disturbia extension”, Diabelskie Schronisko

***

Disturbię extension, przedłużenie oryginalnego problemu Dominika Kobrynia, jako pierwszy przeszedł w 2011 roku Łukasz Dudek. Pisał o niej wtedy: ”Oryginalna linia kończy się w klamach w środku dachu. Jej przedłużenie (autonomiczny odcinek ok. 7b+ Fb) kończy się wyjściem z grotki na pik. Całość to 25 ruchów, więc jak na boulder sporo, można by wycenić w skali linowej, myślę że to trudne 8c+”.

Mateusz i Kacper zasugerowali wycenę 8A+/B, Adam zaś o trudnościach pisze na swoim profilu FB tak:

Fajnie byłoby wpisać sobie 8B, ale chyba jeszcze będę musiał na to zaczekać . Boulder padł drugiego dnia prób w tym roku + próby na Szatańskich w przeszłości. Wspinając się nie czułem, żebym ocierał się o swoje limity lub wybitnie walczył. Co najwyżej na jednym z pierwszych ruchów otarłem się na starcie o podłoże i później przeszedłem boulder jeszcze raz, już czysto . Zdecydowanie trudniejsza wydawała mi się Omerta 8A+ w Ostasu. Stąd mój „personal grade 8A+”.

Bez względu na wycenę, to przednia linia i mocne przejście!
źródło: FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Disturbia [18]
    Jako że rozgorzala dyskusja na temat wyceny tego klasyka to…

    23-05-2022
    Apache