27 kwietnia 2022 10:46

Will Bosi i jego dumna lista przejść na Morawach

Robi wrażenie czeska lista przejść Willa Bosiego. Na Morawach Szkot spędził kilka tygodni, a jego przewodnikiem był nie kto inny jak sam Adam Ondra.

Will Bosi na "Bulbasaur" 8C

Will Bosi na „Bulbasaur” 8C (fot. arch. W. Bosi)

***

„Wspaniałym doświadczeniem było nie tylko odkrywać Morawski Kras, ale też być goszczonym przez lokalną społeczność. Przed tym wyjazdem trenowałem prawdopodobnie ciężej niż przed jakąkolwiek podróżą wspinaczkową, jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się odhaczyć tak wiele klasyków w rejonie” – mówi Bosi. Efektem jest fantastyczny, życiowy flesz na Charizard 8B+ Martina Stranika w Sklapsku (a wcześniej też zrobiony w tym stylu Svini Mor 8B), aż sześć boulderów 8C, w tym jeden z pierwszy przejściem – Bulbasaur 8C, oraz kilka rzadkich i ciekawych przejść z liną.

Lista najtrudniejszych problemów zrobionych przez Szkota w ojczyźnie Adama Ondry i Martina Stráníka:

  • Iceberg 8C
  • Tekuté Štěstí 8C
  • Ghost Rider 8C
  • Pata Ledovce 8C
  • Drift 8C
  • Bulbasaur 8C

Bosi wspina się po Tekuté Štěstí, na drugim filmie Iceberg:Jak koneserskie jest wspinanie na Morawach świadczą również pojedyncze przejścia tutejszych dróg. Niewielu światowcom spieszy się do testowania miejscowych ekstremów. Dla przykładu do Willa Bosiego należy dopiero pierwsze powtórzenie Perly Východu 9a (Holštejn) – dumy Adama Ondry, Czech zrobił ją jeszcze w 2007 roku. Bosi nie tylko nazywa drogę królewską linią, najlepszą w rejonie, ale też zdecydowanie docenia jej trudności:

Wydaje się, że to bardziej 9a+, co jest szalone biorąc pod uwagę, że kiedy Adam poprowadził drogę, miał 14 lat!!.

Pełną listę przejść Szkota w Czechach znajdziecie na jego profilu.

źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum