20 kwietnia 2022 08:54

Will Bosi fleszem na „Charizard” 8B+

Jest i kolejna życiówka Willa Bosiego w Czechach. Szkot przeszedł fleszem boulder Charizard 8B+ w rejonie Sklapsk.

Will Bosi na "Charizard" 8B+ FL (fot. arch. W. Bosi)

Will Bosi na „Charizard” 8B+ FL (fot. arch. W. Bosi)

***

Bosi ostro pracował nad siłą przed przyjazdem do Czech. Kilka miesięcy spędził na panelu, tylko od czasu do czasu robił wypady do Raven Tor, żeby utrzymać formę w skałach. Efektem jest nie tylko życiówka na boulderach, ale i jeden z najlepszych fleszy w ogóle na świecie.

Najpierw Bosi pokonał w stylu flesz Svini Mor Adama Ondry w Morawskim Krasie (więcej o tym przejściu TUTAJ), a teraz od strzału zrobił Charizard 8B+ pomysłu Martina Stranika w Sklapsku. Charizard pokonał też Ondra, który napisał później: „niesamowicie było patrzeć, jak Will fleszuje ten problem!!!”.

Will Bosi i eleganckie campusowe ruchy na Charizard 8B+:
To nie wszystko, bo Will Bosi dodał też coś od siebie. Zrobił pierwsze przejście wariacji o nazwie Bulbasaur 8C, odwracając Charizard i kończąc boulderem Fénixovy Stzy 8A+. Kombinację zdążył powtórzyć już Martin Stranik. Komentarz Czecha brzmi: „Nie jest to idealna linia, ale świetne wspinanie po małych krawądkach. Dzięki Will za wizję, bo kiedy próbowałem tego w ubiegłym roku, wydawało mi się to niemożliwe”.

Na filmie Bulbasaur 8C:
***

Will Bosi przejściem w Sklapsku dołączył do najlepszych na świecie. Wśród topowych „fleszowców” są: Daniel Woods – w 2011 roku pokonał Entlinge w Murgtal; Adam Ondra – w 2015 zrobił Jade w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park); Ned Feehally – w 2017 poddało się Brytyjczykowi Trust Issues w Rocklands; Tomoa Narasaki – w 2019 padło łupem Japończyka Decided 8B+ w Mizugaki, Jakob Schubert – aż trzy 8B+ Austriaka: Catalan Witness the Fitness  w Cova de Ocell (2018), The Never Ending Story w Magic Wood (2020), Anam Cara 8B+ w rejonie Silvretta (2021).

źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum