4 kwietnia 2022 08:50

Mirek Wódka otwiera w Będkowskiej „Kwas chlebowy w barze”

Jest kolejna jurajska nowość. Jeszcze w połowie marca Mirek Wódka rozwiązał otwarty projekt na Lewym Cmentarzysku w Dolinie Będkowskiej, zaznaczony numerem 10 w przewodniku „Jura Południowa” Grzegorza Rettingera. Powstał Kwas chlebowy w barze. Trudności? Musicie sprawdzić sami ;).

Mirek Wódka (kadr z filmu Le Bida)

***

Od lat Mirek Wódka robi mocne przejścia, tytułowa nowość też nie należy do łatwych. To akurat wiemy. Droga jest przedłużeniem Qui penis aquam turbat VI.1+. Mirek poprowadził ją na dwa wyciągi, bo jak mówi: „idąc na jeden wyciąg powstaje duże tarcie liny i trudności polegałyby na jej ciągnięciu”. Linia ma też ogranicznik naturalny, nie korzysta się z rysy i półki po lewej stronie, przed trudnościami.

I jeszcze dwa słowa od Mirka:

Projekt zrobiłbym już w 2020 roku, ale wykruszyły się dwa chwyty, przez co zrobiło się trudniej, a nie było z kim tam pojeździć. Jeżeli chodzi o wycenę, to od dwóch lat, od kiedy przekroczyłem 60-tkę, nie wypowiadam się na temat trudności.

Z innych nowości Mirka z ostatnich lat: Na Sadku powstaje prostowanie Brexitu.

***

Przewodnik „Jura Południowa” jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

Przypominamy, że jeszcze do 8 kwietnia można kupić w promocyjnej, przedsprzedażowej cenie najnowszą „Jurę Północną” (wyd. 4). Przewodnik znajdziecie w naszej księgarni!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum