Alpy Wschodnie. 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury

Ukazał się właśnie drugi tom w serii przewodników opisujących najciekawsze drogi wspinaczkowe Alp. Tym razem znajdziemy opis 101 dróg skalno-lodowych w Alpach Wschodnich.

„Alpy Wschodnie. 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury”, 2022

„Alpy Wschodnie. 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury”, 2022

Przewodnik Edwina SchmittaWolfganga Puscha opisuje 101 skalno-lodowych dróg wspinaczkowych od masywu Bernina po Wysokie Taury. Autorzy piszą:

W przewodniku opisujemy drogi, które uznaliśmy za piękne i interesujące. Rzecz jasna inspirowaliśmy się przy tym także stosowną literaturą alpejską. Stąd w książce znalazło się wiele klasyków, które pokolenia autorów piszących o Alpach określały, na ogół słusznie, jako wybitne.

Przewodnik obejmuje różnorodny wybór atrakcyjnych dróg wysokogórskich. Oferta jest szeroka: od dość łatwych szlaków po bardzo wymagające, dzięki czemu alpiniści o najrozmaitszych upodobaniach mogą z niej czerpać pomysły na wiele dni górskiej przygody. Przy czym podjęliśmy tu swoistą walkę z wiatrakami, czyli próbę opisu tras w nieustannie zmieniającym się górskim świecie — przeobrażeniom uległy choćby lodowce, co częściowo wymusiło zmianę przebiegu niektórych dróg. Jako autorzy tego przewodnika, by dochować należytej staranności, stanowczo apelujemy do wszystkich wspinaczy o odpowiedzialność na etapie planowania tras i w czasie ich pokonywania.

Bogactwo atrakcyjnych dróg zachęca do łączenia poszczególnych linii w jedną długą trasę, co staje się okazją do wielodniowego pobytu w górach. W naszych opisach tras zwracamy szczególną uwagę na taką możliwość.

Przewodnik jest częścią serii, zapoczątkowanej pozycją „Alpy Zachodnie. 102 skalno-lodowe drogi wspinaczkowe od Monviso po Mont Blanc”. I podobnie jak pierwszy tom zawieraja aktualne i precyzyjne opisy dróg, schematy, zdjęcia z naniesionym ich przebiegiem i szczegółowe mapy.

Oba przewodniki są dostępne w księgarni wspinanie.pl oraz w atrakcyjnym pakiecie.

Alpy Zachodnie i Wschodnie, pakiet przewodników wspinaczkowych

Alpy Zachodnie i Wschodnie, pakiet przewodników wspinaczkowych

 

 

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum