20 marca 2022 15:46

Trawers „Ayayema Wesqar” w Cordillera Riesco

W dniach 21-23 lutego Antar Machado, Sebastian Pelletti i Hernán Rodriguez przeszli interesujący trawers biegnący przez Grupo La Paz w Cordillera Riesco (Patagonia, Chile).

„Ayayema Wesqar” (5.11- 1000m), Grupę La Paz w Cordillera Riesco, Patagonia, Chile (fot. Rolando Garibotti - Patagonia Vertical)

„Ayayema Wesqar” (5.11- 1000m), Grupę La Paz w Cordillera Riesco, Patagonia, Chile (fot. Rolando Garibotti – Patagonia Vertical)

***

Zespół został podwieziony łodzią na zachodnią stronę Cordillera de Riesco, w miejsce, gdzie lodowce spadają ze szczytów do morza. Po biwaku, w stylu alpejskim w trzy dni strawersowali ten piękny łańcuch górski, wspinając się na kolejne szczyty.

Cordillera Riesco w Patagonia z zaznaczonym trawersem „Ayayema Wesqar”

Cordillera Riesco w Patagonia z zaznaczonym trawersem „Ayayema Wesqar”

Trawers okazał się fantastyczną przygodą, o czym pisze Sebastian Pelletti:

Taki trawers jest jak sen, tyle małych chwil i zdarzeń składających się na wielką przygodę. Przedzieranie się do lodowców i moren, pionowe wyciągi oraz zjazdy w nieznane. Czujemy się bardzo szczęśliwi, że odwiedziliśmy to magiczne miejsce…

Sebastián Pelletti, Hernán Rodríguez i Antar Machado

Sebastián Pelletti, Hernán Rodríguez i Antar Machado

Tak pokonany trawers został nazwany Ayayema Wesqar (5.11- 1000m), co oznacza w języku lokalnego ludu Kaweskar „ducha gór”.

Źródło: Patogonia Vartical
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum