4 marca 2022 19:12

ISMF dołącza do bojkotu rosyjskiego i białoruskiego sportu

Międzynarodowa Federacja Skialpinizmu (ISMF) dołączyła do innych światowych organizacji sportowych i podjęła decyzję o wyłączeniu rosyjskich sportowców i oficjeli z rywalizacji sportowej.

W komunikacie czytamy:

Zarząd ISMF postanowił nie dopuścić do udziału rosyjskich i białoruskich sportowców i działaczy w zawodach międzynarodowych.

ISMF przyłącza się do innych federacji i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w potępieniu niesprowokowanej rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zerwania przez rosyjski rząd rozejmu olimpijskiego, jak stwierdzono w oświadczeniu MKOl wydanym 1 marca 2022 r.: „Międzynarodowy Komitet Olimpijski ( MKOl) zdecydowanie potępia złamanie rozejmu olimpijskiego przez rosyjski rząd. Odpowiednia rezolucja ONZ została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 2 grudnia 2021 r. w drodze konsensusu wszystkich 193 państw członkowskich ONZ”.

ISMF zdecydowanie popiera obywateli Ukrainy i społeczność sportową z pełną solidarnością mającą na celu szybkie przywrócenie pokoju i bezpieczeństwa w Ukrainie. Społeczność Skimo jest gotowa do pomocy w razie potrzeby, wspierając ukraińską federację, a także uchodźców i sportowców dotkniętych tą wojną.

Tym samy wszystkie trzy federacje działające w sportach górskich i wspinaczce (IFSC, UIAA oraz ISMF) dołączyły do frontu potępiającego agresję Rosji na Ukrainę.

Źródło: ISMF
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum