Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Przez dwa lata ze względu na pandemię nie odbywało się nasze spotkanie szkoleniowe w Pięciu Stawach. W tym roku mieliśmy już wszystko zaplanowane, gdy przyszła wojna. Po długich rozmowach doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy Dni w nowej formule – dla nas wszystkich, by znaleźć odskocznię w górach w tych trudnych czasach ale przede wszystkim – dla pogrążonej w wojnie Ukrainie i potrzebujących pomocy uchodźców z tego kraju.

W związku z tym dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która na szeroką skalę działa na rzecz pomocy Ukrainie. Każdego zapisującego się na szkolenia poprosimy o wrzucenie do puszki kwotę wedle uznania. Cały dochód ze sprzedaży szarlotki w Schronisku w weekend 9-10 kwietnia także zostanie przekazany Fundacji. Nasi Instruktorzy będą pracować bez wynagrodzenia, a Sponsorzy przekażą także dodatkowe produkty, które przekażemy na pomoc, m.in. żywność liofilizowaną, folie NRC, karimaty, śpiwory czy czołówki.

***

Wyjątkowo serdecznie zapraszamy więc wszystkich ludzi gór na 9. Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy w dniach 9-10 kwietnia 2022 do Schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawach w Tatrach.

Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami oraz debata lawinowa nt. plecaków i kamizelek wypornościowych.

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dni Lawinowo-Skiturowe (materiał prasowy)

Przez cały weekend będziemy zbierać środki na pomoc, nasza zbiórka została już zgłoszona do Fundacji Ocalenie. Im więcej Was przyjdzie, tym lepiej pomożemy!

Szkolić będą górscy profesjonaliści – Ratownicy TOPR, Instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, Przewodnicy Międzynarodowi IVBV oraz Tatrzańscy. Pod wodzą Marcina Józefowicza, Maćka Ciesielskiego, Andrzeja Maraska i Przemka Cholewy oraz ich doświadczonych kolegów poznacie bezpieczny świat zimowych aktywności w Tatrach.

Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki. Wszystkie zajęcia zaplanowane są tak, by można rano przyjść z dołu i spędzić cały dzień w najpiękniejszej dolinie Tatr.

Dni Lawinowo-Skiturowe, mapa stacji

Dni Lawinowo-Skiturowe, mapa stacji

Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00. W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

Szczegółowy program dostępny na www.szkola-gorska.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/626018018722057

Monika Strojny

Pod patronatem

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum