15 marca 2022 10:05

Adam Ondra tym razem onsajtowo

Było o nowościach Adama Ondry we włoskich skałach (Bomba 9b i Bombardino 9a+/b), tym razem kilka słów o jego przejściach OS. Jak wiadomo, Czech jest światowym liderem wśród onsajtowców, na czele z dwiema drogami 9a.

Udana próba na "Prospettiva Nevski" 8c

Udana próba na „Prospettiva Nevski” 8c (kadr z filmu)

***

Jednym ze świeżych onsajtów Czecha jest Solitary Souls 8c+ w Arco (La Piazzole). Droga Alfredo Webbera z 2019 roku (dawny projekt Nico Favresse, reekipowany później przez Lorenzo De Bonisa). Morze wspinania, bo aż 35 metrów, przewieszenie i dla smaczku spore runouty. Czech o w komentarzu:

Idealny flow na całej długości, wyjątkowa linia, wyjątkowa do wspinania!

Trzy filmowe minuty z Solitary Souls – wspina się Alfredo Webber:
Wśród innych włoskich onsajtów, z których Czech jest szczególnie dumny, znajduje się linia Prospettiva Nevski 8c, także autorstwa Alfredo Webbera. Droga biegnie w stosunkowo nowym rejonie Pizzara (Arco):

Miałem spore oczekiwania co do tej ściany, jakość skały i same drogi okazały się jeszcze lepsze, niż się spodziewałem. Przyjechałem zmotywowany i ze świeżym umysłem, godzinę wcześniej zrobiłem drogę Bomba 9b i od razu zaatakowałem Prospettiva Nevski. Oryginalnie została wyceniona na 8c+, ale ponieważ większość dróg na ścianie została przeceniona, 8c z dopiskiem hard wydaje się dla tej linii bardziej odpowiednie(…).

I jeszcze jeden OS, na tej samej ścianie – Zero Tolleranze 8b+/c. „Nieco łatwiejsza niż Prospettiva Nevski, ale dużo mniej oczywista na onsajt” – pisze Ondra. Tak to wygląda:

***

Adam Ondra uzbierał już 23 drogi 8c+ OS, ma też zrobione bez znajomości dwie drogi 9a. W 2014 roku przeszedł Il Domani w grocie Baltzola i TCT w Gravere. Wcześniej było jeszcze La Cabane au Canada w Rawyl, ale ostatecznie Czech postawił przy niej 8c+.

źródło: Instagram, 8a.nu, archiwum wspinanie.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum