20 lutego 2022 18:57

Maria Tołokonina i Nikołaj Kuzowlew mistrzami Europy. Olga Kosek czwarta!

W Oulu zakończyły się właśnie finały Mistrzostw Europy we wspinaczce lodowej. W zawodach na trudność zwyciężyli Maria Tołokonina i Nikołaj Kuzowlew. Świetnie w Finlandii wystartowała Olga Kosek. Polka wywalczyła 4. miejsce na trudność i 13. na czas. Olga przywiezie z Finlandii także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2021/22.

Olga Kosek bardzo dobrze wspinała się w Oulu

Olga Kosek bardzo dobrze wspinała się w Oulu

***

Zawody w Oulu wieńczą tegoroczne europejskie zmagania drytoolowców. W tym sezonie zawodników gościły Szwajcaria, Słowacja, Czechy, Holandia i Lichtenstein. Szóste zawody rozegrano właśnie w ten weekend w Finlandii.

W Finlandii walczyła 3-osobowa polska reprezentacja w składzie: Olga Kosek, Jan Mondzelewski i Aleksander Huszczo. Tradycyjnie najlepiej wystartowała kobieca część teamu.

Olga wybiegała 13. miejsce w zdominowanej przez Rosjanki konkurencji na czas oraz świetnie wspinała się w finale na trudność. Nasza zawodniczka zdołała pokonać lepsze po kwalifikacjach rywalki i wywalczyła czwartą lokatę, tuż za podium. Oldze na finałowej drodze skończył się czas, a do wyprzedzenia trzeciej Darii Glotowej zabrakło naprawdę niewiele.

Zwyciężyła dominująca w ostatnich latach w tej konkurencji Rosjanka Maria Tołokonina.

Wysoka lokata Olgi w Finlandii sprawiła, że Polka w końcowej klasyfikacji Pucharu Europy w konkurencji prowadzenie wskoczyła na pudło. Jej wynik, 263 pkt. dał jej 3 miejsce za Finką Enni Bertling i Holenderką Marianne van der Steen.

W czasówkach wśród pań najlepsza była Natalia Sawickaja, oczywiście z Rosji, a za nią kolejno osiem (!) jej koleżanek z reprezentacji.

W rywalizacji mężczyzn naszym zawodnikom niestety nie udało się wywalczyć awansu do finałów, tak w czasówkach, jak i w konkurencji na trudność. Najbliżej finałów był Jan Mondzelewski w czasówkach. Polak uplasował się na 17. miejscu (w finałach biega 16 zawodników). W bieganiu Aleksander Huszczo był 26. Najszybszym biegaczem Europy został Anton Nemow z Rosji.

Na trudność Jan wywalczył 30. miejsce, a Aleksander 38. Zwyciężył Rosjanin Nikołaj Kuzowlew.

Relację z finałów możecie zobaczyć tutaj:

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum