4 lutego 2022 09:03

Dave MacLeod jak zawsze mocny. Szkot powtarza „Below Zero” 8B+ Bosiego

Bouldering w wykonaniu dwóch szkockich mistrzów skały. Will Bosi otworzył w styczniu tego roku Below Zero 8B+, a kilka dni temu drugie przejście zrobił jego słynny rodak, Dave MacLeod.

Dave MacLeod na "Below Zero" 8B+

Dave MacLeod na „Below Zero” 8B+ (fot. arch. D. MacLeod)

***

Below Zero w rejonie Rooftown (niedaleko Inverness, północna Szkocja) to nic innego jak rozbudowana wersja Zero (8B), boulderu autorstwa właśnie Dave’a MacLeoda. Nie było wyjścia, pierwsze powtórzenie musiało trafić do niego :). Will Bosi otworzył ów trudniejszy wariant w połowie stycznia tego roku. W komentarzu do Below Zero napisał:

Dodatkowe pięć dość wybierających, fajnych ruchów. Zdecydowanie zasługuje na miano jednego z najlepszych trudnych boulderów na Wyspach.

44-letni Dave MacLeod pierwszym powtórzeniem pochwalił się kilka dni temu. Szkot, znany z wyjątkowej wszechstronności, tym razem pokazał się z najlepszej strony na krótkiej formie:

Ten projekt zawsze był moim celem, jeszcze kiedy próbowałem wersji ze stania. Wspaniale było go zrobić i wreszcie poczuć się na nim pewnie.

O nieprzeciętnym dorobku MacLeoda pisaliśmy przy okazji jego wizyty na 16. Krakowskim Festiwalu Górskim. Od tamtego czasu zdążył poprowadził przynajmniej kilka rasowych tradow, ubiegłej jesieni padło na przykład What we do in the shadows E10 7a Robbie Phillipsa w Duntelchaig.

Na filmach młody i stary mistrz – Will Bosi i Dave MacLeod, na Below Zero i nie tylko:


  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum