Ortovox i Arc’teryx prezentują Avalanche Airbag System – nowa jakość bezpieczeństwa w górach [sponsorowany]

Ortovox i Arc’teryx – dwaj światowi liderzy w dziedzinie sprzętu i odzieży outdoorowej połączyli siły, aby opracować nową technologię plecaka z systemem poduszek lawinowych. Owocem tej współpracy jest elektroniczny system poduszek powietrznych LiTRIC, który będzie miał premierę jesienią tego roku.

Elektroniczny system poduszek powietrznych LiTRIC AVABAG

Elektroniczny system poduszek powietrznych LiTRIC AVABAG (materiały prodycenta)

***

LiTRIC AVABAG łączy zalety systemu elektrycznego i mechanicznego, dając użytkownikom: niską wagę /zaledwie 1100 g, intuicyjną obsługę, możliwość wielokrotnego użycia, wytrzymały litowo-jonowy akumulator / 60 godzin pracy oraz łatwość ładowania / UCB-C.

Jesienią 2022 r. do sklepów trafią trzy modele plecaków: AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO.

Jesienią 2022 r. do sklepów trafią trzy modele plecaków: AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO (fot. materiały producenta)

Modele LiTRIC TOUR i LiTRIC FREERIDER to bardzo wszechstronne konstrukcje przygotowane pod kątem pozatrasowych sportów górskich. Modułowa konstrukcja systemów nośnych oferuje dwie długości: regularną i krótszą dla niższych użytkowników (sygnowane literą S).

Każdy z plecaków będzie dostępny w 4 wielkościach.

  • LiTRIC TOUR: 28S, 30, 36S, 40
  • LiTRIC FREERIDER: 16S, 18, 26S, 28

Istotnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zakupu i wymiany samego frontu plecaka. Dzięki umiejscowieniu w module nośnym 4 zamków, można dowolnie zmieniać wielkości i modele frontów. Baza modelu TOUR będzie kompatybilna z frontami również od modelu FREERIDE i na odwrót.

Plecak LiTRIC ZERO to propozycja dla narciarzy poszukujących minimalistycznego sprzętu o jak najniższej wadze. LiTRIC ZERO przy wielkości 27 litrów waży zaledwie 1790 g oferując jednocześnie wszystkie funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo.Podsumowując – nowa propozycja Ortovox w segmencie plecaków lawinowych to połączenie najnowszych technologii z dużym doświadczeniem współpracujących ze sobą marek. System LiTRIC już został wyróżniony przez ekspertów branżowych otrzymując nagrodę WINNER/ISPO AWARD 2022.

 

Plecaki z serii AVABABG LiTRIC na pewno wzbudzą duże zainteresowanie pasjonatów ekstremalnego narciarstwa. Czekamy niecierpliwie na jesienną premierę.

Zobaczcie jak to działa: https://www.litricavalanchesafety.com/

  1. Ergonomiczny uchwyt z regulacją wysokości i ścięgnem Bowdena zapewnia szybką i skuteczną blokadę przed przypadkowym uruchomieniem systemu.

(fot. materiały producenta)

2. Dodatkowe szybkie mocowanie za pomocą pętli na nogę i paska z karabinkiem gwarantuje utrzymanie plecaka.

(fot. materiały producenta)

3. Połączenie wysokowydajnej sprężarki radialnej z dyfuzorem osiowym oraz lekkiej litowo-jonowej baterii (25 g) umożliwia niezawodną pracę w ekstremalnie niskich temperaturach. Dzięki temu napełnianie poduszki powietrzem trwa zaledwie CZTERY SEKUNDY.

(fot. materiały producenta)

 

4. Wyświetlacz LED z boku plecaka daje obraz poziomu naładowania baterii i jego gotowość do pracy, w tym auto test.

(fot. materiały producenta)

5. Poduszka powietrzna 150 litrów wykonana jest z nowego, dwuwarstwowego materiału, który sprawia, że skomplikowane składanie nie jest konieczne – można ją po prostu zwinąć i włożyć do dedykowanej komory.

(fot. materiały producenta)

Materiały prasowe partnera
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum