20 stycznia 2022 11:51

Zaproszenie na spotkanie z Krzysztofem Wielickim w kinie Luna (24 stycznia)

W najbliższy poniedziałek 24 stycznia odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Wielickim w kinie Luna, poprzedzone projekcją filmu #TO_BE. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk. Uwaga: obowiązują zapisy.

***

Krzysztof Wielicki to piąty człowiek na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników, laureat Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, wyróżniony nagrodą księżnej Asturii w dziedzinie sportu.

Wydawać by się mogło, że jego kariera wspinaczkowa nie ma już przed czytelnikami tajemnic. A jednak. „Solo. Moje samotne wspinaczki” to pierwsza autorska książka Wielickiego, zapis samotnych wejść na najwyższe góry świata okraszony subtelnie podanymi refleksjami autora – bohatera o kondycji człowieka, o górach, partnerstwie i samotności.

Co powoduje, że człowiek decyduje się na samotne wspinanie? Że mimo niepokoju, stresu, strachu podejmuje to wyzwanie i realizuje je z pokorą pomieszaną z brawurą i zuchwałością? Na te pytania Wielicki stara się odpowiedzieć w tej książce. Analizuje swoje wielkie samotne wspinaczki na ośmiotysięcznikach, próbuje odnaleźć ich przyczynę. Dociera jednak do zaskakującego odkrycia: gdy w samotności, przygotowując posiłek, rozlewa herbatę do dwóch kubków. Uzmysławia sobie, jak wielką sprawą jest w górach partnerstwo.

Janusz Majer, himalaista

Spotkanie poprzedzi pokaz filmu #TO _BE, opowiadającego historię zdobycia Korony Himalajów i Karakorum przez Krzysztofa Wielickiego. Obraz przygotowało troje artystów – Maja Pietraszewska-Koper, Grzegorz Lipiec i Szymon Felkel związanych z Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Podczas spotkania będzie można kupić książki z rabatem oraz otrzymać autograf autora.

PLAN SPOTKANIA

  • 19.00-19.50 Pokaz filmu #TO_BE
  • 19.50-20.50 Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, prowadzenie Katarzyna Stoparczyk
  • 20.50-21.00 Autografy

Podczas spotkania prosimy o noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje bezpłatne rejestracja i konieczność okazanie paszportu Covidowego.

Informacja prasowa

Książka jest dostępna w promocyjne cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum