27 stycznia 2022 20:58

12-letni Théo Blass robi pierwsze powtórzenie „Guerre future” 8c+

No proszę, nowość Sébastiena Bouin w Clarecie ma już powtórzenie. Jego rodak, 12-letni Théo Blass, poprowadził Guerre future 8c+.

Théo Blass na "Guerre future" 8c+ (fot. Laurent Dormont)

Théo Blass na „Guerre future” 8c+ (fot. Laurent Dormont)

***

Théo Blass to jeden z najzdolniejszych młodzieńców na francuskiej scenie wspinaczkowej. Przed Guerre future 8c+ miał już za sobą przejścia trzech dróg 8c, w tym dwóch biegnących właśnie w rejonie Claret, gdzie nie ma łatwej cyfry – Guère d’usure i Super Samson, obie linie padły w ubiegłym sezonie. Teraz Francuz wchodzi na kolejny poziom.

Tytułowa Guerre future 8c+ to pomysł i wykonanie Seba Bouin z tego roku. Jest wariantem wspomnianej wyżej Guere d’usure (przy okazji Bouin otworzył też pierwsze 9a w rejonie – Guère de bruit).

Ojciec Théo, Vladimir Arnaoudov, Guerre future opisuje tak:

Wytrzymałościowo-siłowa, po słabych ściskach i obłych odciągach, wspinanie po pięknym, przewieszonym kancie, kombinacja kompresyjnych ruchów, techniki i precyzyjnej pracy nóg. Théo odczuł drogę jako dużo trudniejszą niż Guere d’usure, ponieważ w kluczowej, środkowej partii nie ma restów i trzeba połączyć 20 trudnych ruchów.

Jest też wpis na profilu samego Théo, poniżej mały fragment:

Nie liczyłem prób, ale było ich wiele. Droga była na moim limesie, fizycznym i psychicznym. Jestem bardzo szczęśliwy i czuję ulgę :).

Théo Blass na "Guerre future" 8c+ (fot. Laurent Dormont)

Inne fajne ujęcie z „Guerre future” 8c+ (fot. Laurent Dormont)

Uzupełniając skoroszyt młodego Francuza. Blass błysnął w 2019 roku, w wieku 9 lat poprowadził wtedy swoją pierwszą drogę 8b, Bertane w Saint-Guilhem-le-Désert. Kolejny awans zaliczył w 2020 roku, przechodząc w tym samym rejonie premierowe 8c – Souvenirs du pic. Pozostałe dwie linie 8c padły w ubiegłym sezonie (patrz wyżej).

źródło: 8a.nu, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum