21 stycznia 2022 21:07

24 stycznia ruszają zapisy na Tatra Fest Bieg 2022

W tym roku spotkamy się po raz piąty i będzie to edycja wyjątkowa, bo zostanie rozegrana w randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu. Na linii startu Tatra Fest Biegu w Zakopanem po raz kolejny stanie kilkuset zawodników, by zmierzyć się z wymagającą i urokliwą 65 km trasą poprowadzoną w całości na terenie Tatr.

***

Tatra Fest Bieg to najpiękniejsze i najtrudniejsze ultra w Polsce i jeśli byliście u nas na trasie, to doskonale wiecie o co chodzi. Jeśli Was jeszcze nie było, to właśnie macie szansę, żeby się przekonać.

Zapisy na bieg startują 24 stycznia o godzinie 19:00 i potrwają do 7 lutego do godziny 19:00. Ze względu na ograniczenia ilościowe w tym roku wprowadziliśmy biegi kwalifikacyjne, po których wyłonimy zawodników na listę startową drogą losowania.

Zaplanujcie ten sierpniowy weekend pod Tatrami wraz z całą rodziną. Dolina Białego, spod której będziecie startować, uznawana jest za najpiękniejszą reglową dolinę w Polsce. Idealnie wpisuje się na krótki, obowiązkowy spacer waszych kibiców, bez obaw, że nie zdążą nagrodzić uśmiechami wracających na metę.

Marzy Wam się spektakularne zdjęcie na tatrzańskiej grani? Jest duża szansa, że po tym biegu takie będziecie mieli w swojej kolekcji. Oficjalnymi fotografami Tatra Fest Biegu 2022 zostali Jan Nyka, Jacek Deneka – Ultralovers, Dariusz Boroń, Kaja Osikowska-Tasz – Pietruszka Photography i Ariel Wojciechowski. Nie musisicie wypatrywać ich na trasie. To oni znajdą Was.

Szczegóły trasy Tatra Fest Bieg 2022

START Gugu Park Linowy Zakopane ➡️ Dolina Białego ➡️ Przełęcz Białego ➡️ Kuźnice ➡️ Hala Gąsienicowa ➡️ Sucha Przełęcz ➡️ Kasprowy Wierch ➡️ Przełęcz pod Kopą Kondracką ➡️ Kopa Kondracka ➡️ Małołączniak ➡️ Krzesanica ➡️ Ciemniak ➡️ Dolina Tomanowa ➡️Dolina Kościeliska – Schronisko Ornak ➡️ Iwaniacka Przełęcz ➡️ Ornak ➡️ Siwy Zwornik ➡️ Starorobociański Wierch ➡️Kończysty Wierch ➡️ Jarząbczy Wierch ➡️ Łopata ➡️ Wołowiec ➡️ Rakoń ➡️ Grześ ➡️ Dolina Chochołowska – schronisko ➡️ Ścieżka nad Reglami ➡️ Niżnia Kominiarska Polana ➡️ Dolina Kościeliska – Cudakowa Polana ➡️ Przysłop Miętusi ➡️ Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki ➡️ Przełęcz w Grzybowcu ➡️ Polana Strążyska ➡️ Czerwona Przełęcz ➡️ Dolina Białego ➡️ META Gugu Park Linowy Zakopane

Mapa trasy dostępna jest pod tym linkiem.

Na mecie oprócz medali i regeneracyjnego posiłku czekać będzie na Was i Waszych bliskich szereg atrakcji.

Więcej informacji na:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum