7 stycznia 2022 09:55

Seb Bouin wizytuje majorkańskie klify: kto powiedział, że Majorka to tylko Deep Water Solo?

Jeśli wybieracie się na Majorkę, dodatkową zachętą będzie dla Was ostatni wpis Sébastiena Bouin. Francuz spędził na hiszpańskiej wyspie świąteczny tydzień. Sama przyjemność, pisze o pobycie.

Seb Bouin, miłośnik wspinaczkowych maratonów (fot. Lena Drapella)

***

Seb Bouin:

Kto powiedział, że Majorka to tylko Deep Water Solo?
I kto twierdzi, że kluczowy strzał jest tylko na drodze Es Pontas? 😁

Jednym z największych popularyzatorów wspinania na Majorce jest Iker Pou, który ma tu mnóstwo swoich dróg, w tym między innymi Big Man 9a+, Gran Guggenheim 9a+ czy Guggen-Hell 9a+/9b. I właśnie po jedną z dróg Baska sięgnął teraz Seb Bouin. Francuz skusił na długą, po sięgającą 45 metrów, Reikiavic energy 9a w Serra de Tramuntana. Pou (pierwsze przejście padło w 2015 roku) nazwał ją jedną z najpiękniejszych linii, jakie kiedykolwiek przyszło mu prowadzić. A taką perłę ubezpieczył Cristian Lupión.

Smaczku dodaje fakt, że główne trudności Reikiavic energy to ostatnie dziesięć metrów i przede wszystkim kluczowy strzał na samym końcu. Seb Bouin: „nie jest aż tak bardzo siłowy, ale po 40 metrach wspinania superniepewny:)”. Podobna w charakterze, także z „wystrzałowym” kruksem, jest SoundCloud 8c – to z kolei nowość zaproponowana przez samego Francuza.

***

Francuz wybrał się na majorkańskie klify w przerwie pracy nad swoim wielkim projektem w grocie Ramirole (Verdon). Ów projekt nazywa się DNA i jest bardzo bardzo trudny. Jak bardzo, świadczy fakt, że Bouin szlifuje go od kilku lat. Pisze o nim: „jest w 100 proc. w moim stylu, znalazłem idealną linię”.

źródło: planetgrimpe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum