14 stycznia 2022 12:41

Margalefowe „Frenesí” (9a/a+) w dół: zdaniem Alexa Garrigi 8c+/9a

Alex Garriga zrobił trzecie przejście Frenesí w Margalefie. Droga, oryginalnie wyceniona na 9a/a+, zdaniem Hiszpana zasługuje raczej na 8c+/9a.

Alex Garriga w Margalefie, sektor Laboratory (fot. Carlos Pascual)

Alex Garriga w Margalefie, sektor Laboratory (fot. Carlos Pascual)

***

Frenesí to jedna ze świeżych dróg sektora Racó de les Espadelles w Margalefie, choć sam projekt nie był nowy, ubezpieczył go przed laty Quentin Chastagnier. Pierwsze przejście zrobił w lutym ubiegłego roku Brytyjczyk Tom Bolger. Pisał o niej: „To niesamowita droga. Wyczyściłem stary projekt i przywróciłem go do życia!”.

Pierwsze powtórzenie zgarnął latem 2021 Ramonet, poszło błyskawicznie – skromne dwie wstawki (w końcu Ramonet to mistrz margalefowych przewieszeń). Co prawda Hiszpan nie zmienił oficjalnie wyceny, ale chodzą słuchy, że trudności odczuł na 8c+. Teraz trzecie przejście padło teraz łupem jego rodaka Alexa Garrigi, który też nie męczył się z drogą specjalnie długo – wystarczyły cztery próby. Z tym że Garriga skomentował trudności na swoim profilu słowami: „wydaje się, że drodze bliżej do 8c+/9a”.

***

Młody Hiszpan ma całkiem niezły dorobek skalny. W jego kapowniku jest sporo dróg otwartych lub powtórzonych w Cuence, na czele jego autorską Líder Ibérico 9a+/b. Może się też pochwalić przejściem popularnej hybrydy z Rodellaru, Ali Hulk Extension Total sit start (oryg. 9b) w jaskini Ali Baba, zdaniem Garrigi 9a+.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum