24 stycznia 2022 11:12

Alizée Dufraisse na eleganckim „Versace” 8B [jest i film]

Francuzka Alizée Dufraisse powtórzyła Versace 8B w Brione, elegancki granitowy problem pomysłu Jamesa Webba z 2020 roku.

Alizée Dufraisse na "Versace" 8B (fot. Kim Marschner)

Alizée Dufraisse na „Versace” 8B (fot. Kim Marschner)

***

Od siłowo-wytrzymałościowej partii do trikowego, ultratechnicznego wyjścia – tak w skrócie można opisać przebieg Versace w szwajcarskim rejonie Brione. To jednocześnie jedno z ciekawszych boulderowych zdobyczy Alizée Dufraisse, choć Francuzka zrobiła już wcześniej kilka tak trudnych problemów.

Alizée o Versace pisze na swoim profilu między innymi tak:

Przepracowałam wiele sesji, stopniowo łącząc mentalne i fizyczne aspekty, tak by znaleźć patenty, które mi podpasują. Odkryłam, że ustawienia ciała w przypadku połączenia wszystkich ruchów startując z ziemi wymagają delikatnej korekty.  Subtelności to coś, co kocham we wspinaniu, a wyzwanie, jakim jest zebranie ich wszystkich w całość sprawia, że jestem szczęśliwa i dumna.

Na filmie Francuzka i Versace:
Kto wie, może inne dziewczyny pójdą w ślady Francuzki i spróbują ruchów na Versace. Do czego zresztą Alizée gorąco zachęca. Przy okazji, to właśnie do niej należy najprawdopodobniej pierwsze kobiece przejście.

***

Alizée Dufraisse od lat robi wyborne przejścia z liną. Wśród jej najlepszych osiągnięć są: P con Fin más Hulk Extension 9a w Ali Babie (Rodellar), Estado critico 9a i La Reina Mora 8c+/9a, obie w Siuranie. Od lat marzeniem Francuzki pozostaje La Rambla

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum