3 grudnia 2021 14:55

Tomoa Narasaki i highball „Asagimadara” 8C w trzeciej próbie [FILM]

Trochę rozgrzewających rytmów boulderowych. W akcji Japończyk Tomoa Narasaki, jeden z najlepszych w tej profesji na świecie.

Tomoa Narasaki na "Asagimadara" 8C (fot. Katsumasa Robert Ueno)

Tomoa Narasaki na „Asagimadara” 8C (fot. Katsumasa Robert Ueno)

***

Tomoa pewnie za dobrze wspomina mijający rok na zawodniczych matach. Dwukrotny mistrz świata i dwukrotny lider Pucharu Świata jechał na Igrzyska w Tokio po medal, złoty – tylko na takim mu zależało. Wyjeżdżał bardzo rozczarowany, zajął dopiero 4. miejsce. Nie obronił też tytułu mistrza świata z Hachioji (2019), ale „na pocieszenie” wywalczył w Moskwie srebro.

Za to tej jesieni zaliczył jeden ze swoich najlepszych dni w skałach. Zaledwie trzy próby (a blisko było już w drugim podejściu) wystarczyły mu na przejście jednego z topowych japońskich boulderów – choć Asagimadara 8C to właściwie highball. Ba, tego samego dnia wspiął się jeszcze na kilka innych fajnych baldów. Zobaczcie na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=rTPT6p1bNj4&t=4s

Asagimadara znajduje się w rejonie Mizugaki. Highball powstał w 2011 roku, a pierwszym stanął na topie znany japoński wspinacz, także dobry tradowiec, Tokio Muroi. Nad projektem pracował ponad 100 dni, a jego trudności ocenił na 8C+. Po kolejnych przejściach stanęło na 8C.

Tomoa Narasaki chciał zrobić Asagimadarę fleszem. I pewnie przy większej precyzji i odrobinie szczęścia mogło się udać. Japończyk ma w końcu na koncie jedno z najlepszych fleszowych przejść boulderowych – w 2019 roku zrobił od strzału Decided 8B+, także w Mizugaki.

***

A tu na listopadowym Tokoyo 8B+:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum