2 grudnia 2021 10:17

W Red River drogi się kolekcjonuje. I tak zrobiła Solveig Korherr

Są takie rejony, do których jeździ się nie po jedną trudną drogę, ale po cały zestaw. Inaczej się nie da. Do takich miejsc należy z pewnością Red River Gorge. Po „zaległe” drogi wróciła za ocean tej jesieni Niemka Solveig Korherr.

Solveig Korherr na drodze "Zookkeeper" 8b+ (fot. Jon Shen)

Solveig Korherr na drodze „Zookkeeper” 8b+ (fot. Jon Shen)

***

W Red River Gorge klasyk goni klasyk. Po przepiękne, fotogeniczne linie sięgają mężczyźni, kobiety i dzieciaki. Przed dziewięciu laty dziecięce rekordy biła tu 11-letnia Ashima Shiraishi, w tym sezonie wszystkich pobił 10-latek Bayes Wilder, który wspiął się na Southern Smoke 8c+.

Właśnie Southern Smoke, droga Joe Kindera biegnąca w sektorze Bob Marley, była pierwszym 8c+ Solveig Korherr. Niemka poprowadziła ją w 2019 roku, niedługo później dodała jeszcze tak samo trudnego Lucyfera Mike’a Doyle’a. Tej jesieni przyjechała do Red River po kolejne perełki.

Jeszcze w połowie listopada wspięła się na Pure Imagination 5.14c/8c+, krawądkowy rajd w przewieszeniu ułożony przez Jonathana Siegrista na ścianie Chocolate Factory. Oryginalnie linia wyceniona była na 9a, później spadła do 8c+. Pierwsze kobiece przejście należy do Sashy DiGiulian.

Solveig Korherr:

Wymarzona droga w najlepszym rejonie! Ta, którą zostawiłam podczas ostatniego pobytu. Wygląda na to, że wskoczyłam na wyższy poziom przez te dwa lata. Teraz zajęła mi trzy dni. Jestem zachwycona!!!

Potem dodała między innymi Fifty Words for Pump 8c/c+ Mickaela Fuseliera i fantastycznie prezentującą się Zookeeper 8b+ (na otwierającym zdjęciu).

***

Najtrudniejszą droga w kapowniku 23-letniej Solveig Korherr La Cabane au Canada 9a w szwajcarskim rejonie Rawyl.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum