Damska kurtka softshell – czy to odzież, która uchroni przed porywistym wiatrem? [sponsorowany]

W szafie każdej aktywnej kobiety powinna znajdować się przynajmniej jedna kurtka softshell. Jeśli spędzasz długie godziny na zewnątrz i nie stronisz od aktywności fizycznej, to musisz rozważyć zakup takiej odzieży. Jest ona nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz tego rodzaju garderoby, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Wybierając odpowiednią kurtkę softshell zimową, ochronisz się przed porwistym wiatrem (fot. materiały partnera)

Softshell – co to takiego?

To jedno z najlepszych rozwiązań przeznaczonych dla branży odzieży outdoorowej. Decydując się na tego rodzaju produkt, dostajesz kurtkę, która nie tylko chroni cię przed zimnem, ale również ma właściwości oddychające. Kilka warstw połączono ze sobą w taki sposób, że nie tylko stanowią one barierę dla wilgoci i utraty ciepła, ale również zapewniają swobodę ruchów. Kurtka softshellowa ma zdecydowaną przewagę nad wykonanym z membrany odpowiednikiem. Pomimo tego, że ta druga może cię doskonale chronić przed zimnem, to będzie miała problemy z odprowadzeniem wody. Softshell przeciwnie – znajdująca się tam warstwa oddychająca posiada na tyle mały splot, że woda nie przedostanie się przez nią. Z drugiej strony splot jest na tyle duży, że bez trudu uda nam się zachować komfort termiczny.

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów kurtek softshellowych damskich. Wybierając właściwą, powinnaś zwrócić uwagę na to, do jakiego rodzaju aktywności kurtka będzie używana. Jeżeli dobrze sprecyzujesz swoje potrzeby, znalezienie tej odpowiedniej będzie tylko formalnością. Szeroki wybór dobrych kurtek softshell znajdziesz w sklepie Outdoorzy.pl: https://outdoorzy.pl/strefa-damska/odziez/kurtki/softshell.html.

Kurtka softshell w góry?

W górach panują zmienne i nieprzewidywalne warunki. Przemierzając dolinę, może być Ci zdecydowanie cieplej niż na górskim szczycie. Dlatego odzież, którą tam zabierzesz, musi być funkcjonalna i uniwersalna. Kurtka powinna być elastyczna, mobilna i lekka.

Warto wybrać taką, która posiada podwójny splot. Dzięki temu jest trwalsza i bardziej odporna na wiatr. Niezwykle przydatny przy górskiej aktywności będzie też kaptur. Najlepiej byłoby, gdyby był regulowany w dwóch płaszczyznach. W ten sposób będzie nie tylko chronił przed chłodem, ale też nie będzie ograniczał widoczności.

Kurtka softshellowa damska (fot. Patagonia)

Swoboda ruchów dzięki kurtce softshell w góry

Aby czuć się bezpiecznie i komfortowo, potrzebujesz kurtki, która nie będzie krępowała Twoich ruchów. Kurtki, która będzie Twoją drugą skórą. Wśród cech, jakie powinna mieć taka odzież, można wskazać na przegubową budowę, elastyczny materiał i wstawki pod pachami, dzięki którym odzież będzie poruszać się wraz z naszym ciałem. To szczególnie ważne, jeśli kupujemy tę odzież z zamiarem uprawiania aktywności fizycznych takich, jak nordic-walking czy turystyka górska.

Czy kurtka softshell sprawdzi się również zimą?

W tych chłodniejszych miesiącach roku mamy do czynienia z wiatrem o wiele bardziej porywistym i przenikającym. Wybierając odpowiednią kurtkę softshell damską zimową, ochronisz się przed jego negatywnym działaniem. Warto dać szansę na przykład odzieży wyposażonej w technologię WindWall, która jednocześnie jest elastyczna i oddychająca. Jeśli wyjątkowo źle znosisz zimową aurę, rozważ zakup długiej kurtki softshell, która zapewni okrycie większości ciała. To prosty i skuteczny sposób, by jednocześnie cieszyć się ochroną przed wiatrem oraz dobrą termiką.

Materiały partnera

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    kurtka softshell na zime? [2]
    Wydaje mi się, że softshell raczej nie jest materiałem, który…

    30-12-2021
    paulo_italiano