7 grudnia 2021 09:45

Brooke Raboutou przechodzi „Trieste” 8B+

Jeszcze niecały rok temu Brooke Raboutou nie udało się zatopować na jednym ze znanych klasyków Red Rock. Tym razem wróciła silniejsza i zaklepała swój trzeci boulder ceniony na 8B+, Trieste.

***

Z osiem metrów wysokości, pierwsza partia słusznie przewieszona, wyjście na top już w połogim terenie. Trieste jako pierwszy przeszedł w 2014 roku Paul Robinson, później Daniel Woods dodał jeszcze wariant SD. Kto wie, może Brookie skusi się i na taką wersję.

Na filmie Brooke Raboutou i próby na Trieste, w miniony weekend wreszcie się udało (Mellow):
***

Trieste jest trzecim 8B+ w kapowniku 20-latki. Zaczęła w ubiegłym roku od Muscle Car Daniela Woodsa w Coal Creak, w Kolorado. W tym samym sezonie dołożyła jeszcze Jade, także pomysłu Woodsa, w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park). Amerykanka ma też świetne przejście zrobione w stylu flesz – Euro Trash 8A+ w Little Cottonwood Canyon.

Brooke Raboutou jest także stałą bywalczynią panelowych aren, przy tym często można oglądać ją w finałowych rundach, i nierzadko na podium. Jest też tegoroczną olimpijką z Tokio, igrzyska kończyła na 5. miejscu. W boulderowym rankingu Pucharu Świata 2021 zajmuje 4. lokatę.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum