26 grudnia 2021 21:49

„Taurus” – nowe 9b Adama Ondry

Na dzień przed Wigilią Adam Ondra podarował sobie mały prezent. Czech dopisał do swojego kajecika kolejne 9b, na mocno eksplorowanej przez niego ostatnio Býčíej skale w Morawskim Krasie.

***

Adam spieszył się z pokonaniem Taurusa, rejon jest zamykany dla wspinania 1 stycznia w związku z okresem ochronnym dla gniazdujących tam ptaków. A trudności linii opisuje następująco:

Trudności drogi to szalony plaski chwyt na lewą rękę, który jest pochylony ok. 45 stopni, a wapień na nim ma zerowe tarcie, z wyjeżdżającym podhaczeniem lewej nogi. Następnie złapanie ohydnej żyletki prawą ręką, płaskiego podchwytu lewą i końcowy strzał do dobrego chwytu. Równocześnie siłowo, jak i technicznie, sekwencja bardzo zależna od warunków i bardzo nie inspirująca? :) Dobrze, tak nie myślę, bardzo podobał mi się ten proces.

Býčí skala to odkrycie tego sezonu dla Adama Ondry. Poprowadził tam kilka innych trudnych  dróg, m.in.  Kout pikle 9a+. Warto dodać, że jest to już dziewiętnasta droga o trudnościach 9b w kapowniku  28-letniego Czecha…

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    "No, nie bardzo podobał mi się ten proces." - [6]
    Oryginał tego fragmentu brzmi: "So powerful and technical at the…

    27-12-2021
    dsr