Ubezpieczenie na narty: na co zwrócić uwagę? [sponsorowany]

Jeżdżenie na nartach daje sporo frajdy, ale z uprawianiem tej dyscypliny związane jest również ryzyko kontuzji. Dobre ubezpieczenie turystyczne wprawdzie nie będzie w stanie zapobiec wypadkowi, niemniej sprawi, iż nie zostaniemy narażeni na konsekwencje finansowe, które mają związek z procesem leczenia urazów. Wyjazd na narty a ubezpieczenie (czytaj na https://polisanarciarska.pl/) – jak powinno wyglądać?

(fot. materiały prasowe)

Dobre ubezpieczenie na wyjazd na narty tylko wówczas będzie w stanie spełnić swoją funkcję, jeżeli zakres ochrony zostanie dopasowany do naszych potrzeb, zaś sumy ubezpieczenia będą wystarczające na poczet zrekompensowania szkód. 

***

Co powinno zawierać ubezpieczenie na narty?

Wybranie i kupno indywidualnej ubezpieczeniowej polisy nie jest wcale prostym zadaniem. Trzeba w tym wypadku brać pod uwagę nie tylko sumę wykupionego ubezpieczenia, ale również szczegółowe warunki i zakres. Zanim wybierzemy konkretne ubezpieczenie, możemy zapoznać się z poradnikami odnośnie wybranego kurortu narciarskiego, na przykład pod adresem https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-kurortow-narciarskich-w-szwajcarii.

Warto wiedzie, do jakiej sumy ubezpieczenie pokryje koszty leczenia po odniesionym urazie i czy firma ubezpieczeniowa przeciwdziała polisie OC, które ochroni osobę ubezpieczeniową w sytuacji wyrządzenia przez nią szkody innej osobie. Co powinno dokładnie zawierać dobre ubezpieczenie na wyjazd narciarski? Oto krótka lista:

 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody rzeczowe oraz osobowe – nie tylko w przypadku wyrządzenia krzywdy, ale także np. w sytuacji uszkodzenia sprzętu narciarskiego komuś innemu,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia – to znaczy kosztów leczenia i pobytu w szpitalu, co obejmuje wizyty lekarskie, badania, operacje, zabiegi medyczne czy też koszty związane z transportem medycznym,
 • ubezpieczenie sportowego sprzętu w sytuacji wypadku, kradzieży czy zejścia lawiny,
 • ubezpieczenie bagażu, na przykład w sytuacji jego zniszczenia, uszkodzenia albo utraty na skutek losowego wydarzenia,
 • Assistance (zawarte na ogół w ubezpieczeniu co do kosztów leczenia),
 • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków).

(fot. materiały prasowe)

Dla osób będących miłośnikami zimowych dyscyplin sportowych ważna jest nie tylko ochrona zdrowia i życia w czasie jazdy na snowboardzie czy nartach, ale również ubezpieczenie sportowego sprzętu, którego zakup związany jest bezpośrednio z poniesieniem sporych kosztów.

Zanim wykupimy polisę ubezpieczeniową, warto upewnić się, czy obejmuje ona wszystkie kwestie, na których nam szczególnie zależy, i czy w zestawie ubezpieczonego sprzętu sportowego znajduje się również ekwipunek i osprzęt pod postacią: butów narciarskich, kombinezonu, gogli czy kasku narciarskiego. Z drugiej jednak strony zawsze starajmy się  wybrać taki sprzęt i akcesoria na narty, abyśmy mieli pewność, iż ma on najwyższą możliwą jakość.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Ubezpieczenie na narty: na co zwrócić? [1]
  Na co zwymiotować?

  2-12-2021
  plitlan