26 listopada 2021 12:29

Simon Lorenzi powtarza „Off the Wagon low start” 8C+

Jest i czwarte powtórzenie jednego z topowych szwajcarskich boulderów, Off the Wagon w wersji low start 8C+ w Val Bavona. Bohaterem jest Belg Simon Lorenzi.

Simon Lorenzi na "Off wagon low" 8C+ (fot. arch. S. Lorenzi)

Simon Lorenzi na „Off wagon low” 8C+ (fot. arch. S. Lorenzi)

***

Lorenzi przyznaje, że oszalał na punkcie tego boulderu, kiedy pierwsze przejście zgarnął trzy lata temu Shawn Raboutou. Postanowił, że 2021 będzie ostatnim rokiem tej obsesji. I udało się. Więcej o przejściu pisze na swoim profilu.

Off the Wagon z niższym startem to oczywiście rozbudowana wersja głośnego Off the Wagon 8B+ (oryg. 8C) Nalle Hukkataivala z 2012 roku (o linii głośno było znacznie wcześniej, kiedy boulder zaprojektowali Dave Graham i Chris Sharma). Ten bardziej ekstremalny wariant dodał w 2018 wspomniany Shawn Raboutou, a powtórzyli go później trzej wspinacze: James Webb, Daniel Woods i Giuliano Cameroni. Co ciekawe, Cameroni zdecydował się na odsunięcie stojącego pod boulderem wozu – wystartował z tych samych chwytów co w wersji sit, ale zrobił to stojąc na ziemi. Mówił później: „trudności się nie zmieniają, ale ten sposób pokonania boulderu jest ładniejszy i bardziej logiczny”.

***

Simon Lorenzi zrobił na początku tego roku fantastyczne przejście w Bleau. Jako pierwszy przeszedł wielki projekt podparyskiego rejonu, z którym zmagali się przez lata najlepsi – The Big Island assis. Belg nazwał go Soudain Seul i wycenił na 9A. Niedługo później na topie stanął Nico Pelorson, który ciut ostudził „zapędy” Simona, sugerując 8C+.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum