18 listopada 2021 09:32

„La Liste: wszystko albo nic”: kolejna narciarska superprodukcja Erica Croslanda

2 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00 odbędzie się pokaz filmu „La Liste: wszystko albo nic” Erica Croslanda w 25 Multikinach w całej Polsce.

***

„LA LISTE – WSZYSTKO ALBO NIC” – porywający film dokumentalny, zrealizowany przez Red Bull Studios i Sherpas Cinema. Opowiada historię dwóch przyjaciół, Jeremie Heitza i Sama Anthamattena, którzy zjeżdżają na nartach z najwyższych szczytów górskich na świecie, mierząc się tym samym z tym co niewyobrażalne.

Film, wyreżyserowany przez Erica Croslanda — twórcę kultowych „All.I.Can” i „Loved By All”, koncentruje się na wyprawie dwóch śmiałków, którzy wyruszają w świat, by zdobyć najwyższe i najbardziej zapierające dech w piersi szczyty górskie i zjechać z nich na nartach.

W 2016 roku Jeremie Heitz przygotował listę najbardziej niedostępnych szczytów górskich, planując ich zdobycie oraz zjazd na nartach z możliwie największą prędkością. Szwajcar uważany za najszybszego freeridera na świecie połączył siły ze swoim przyjacielem Samem Anthamattenem, by wyruszyć w niezwykłą podróż.

Sherpas Cinema/Luca Rolli

Plan był ambitny: na liście, którą sporządzili śmiałkowie, znalazły się górskie szczyty w różnych zakątkach świata. Szczyty budzące jednocześnie zachwyt i strach, których wysokość przekracza 6000 metrów. To wyzwanie wynosi jeżdżenie na nartach na zupełnie inny poziom, a wyczyn zmieni sposób, w jaki postrzegaliśmy do tej pory freeride. Wyprawa poprowadzi ich w najodleglejsze miejsca na świecie, przez peruwiańskie Andy aż do Karakorum w Pakistanie.

Dla Jeremie i Sama to przygoda życia, a życie przynosi zarówno wzloty, jak i upadki, w tym przypadku następuje to w niesamowitym tempie. Kamera, rejestrując całą akcję, ukazuje piękno otaczających krajobrazów, magię ukrytą w jeździe na nartach, ale i niebezpieczeństwa, które zmuszają naszych bohaterów do przekraczania granic ludzkich możliwości. Jeremie i Sam kierują się w życiu prostą zasadą: „wszystko albo nic”, dlatego mimo niebezpieczeństw nie zamierzają zbaczać z wcześniej wytyczonej ścieżki i korygować na żadnym etapie swojej „LA LISTE”.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum