3 listopada 2021 10:29

„Prodigy” VI.7 Kuby Września, najtrudniejsza droga w Rudawach Janowickich: szczegóły

Pewnie słyszeliście już o Prodigy VI.7, nowej drodze Kuby Września (Team Edelrid, Heart Beat, Rab Equipment, Lowe Alpine) na Urwistej – najtrudniejszej na skale i najtrudniejszej w całych Rudawach Janowickich! Zapytaliśmy Kubę o szczegóły.

Kuba Wrzesień i jesienne "Prodigy" VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

Kuba Wrzesień i jesienne „Prodigy” VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

***

Droga biegnie w pięknym miejscu, na skale Urwista, tuż obok Zamku Bolczów. Łączy dwie inne, starsze linie autorstwa Kuby, Amnezję i Fat of The Land.

Kuba o odkryciu Urwistej i długiej drodze do Prodigy:

Co ciekawe, kiedy trafiłem pod tą monumentalną skałę w 2015 roku, nie było tam ani jednej sportowej drogi. Eksplorację zacząłem następnego dnia po zebraniu potrzebnego sprzętu. Tak powstały: Bombaj Masala (VI.4+), Fat of The Land (VI.5+/6) i Amnezja (VI.4). Projekt Prodigy narodził się w późniejszym etapie. Połączenie dwóch dróg Amnezji i Fata wydawało się idealną linią, biegnącą lekko przewieszonym filarem turni. Niestety, aby połączyć te dwie drogi, trzeba było pokonać boulder, który w tamtych czasach okazał się dla mnie za trudny. Wbiłem ringi z myślą, że kiedyś wrócę.

Kuba Wrzesień na "Prodigy" VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

Kuba Wrzesień na „Prodigy” VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

Lata mijały, powtórzyłem prawie wszystkie trudne linie w granicie (z pominięciem tych z mocno ograniczonym przebiegiem), dodałem kilka swoich, zrobiłem sporo boulderów i życiówkę na Franken. W ten sposób dojrzałem do powrotu na Urwistą. Łatwo nie było, ale dzisiaj cieszę się z dokończonej sprawy i kolejnego wartego uwagi ogródka skalnego, z którego mogą się cieszyć inni wspinacze ! Oczywiście zapraszam do powtórzeń :).

Na koniec chciałem podziękować Ani, Długiemu i Marcinowi za asekurację w największy „warun” :). Bez was nie udało by się zrealizować tego projektu.

Kuba Wrzesień na "Prodigy" VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

Kuba Wrzesień na „Prodigy” VI.7 (fot. Krzysztof Siwa)

Coś czujemy, że pod Prodigy już ustawiają się kolejki ;). Oby tylko warun dopisał…

Świetne przejście, świetna droga – gratulujemy!

***

Jeśli jesteście ciekawi, co słychać u Kuby, zaglądajcie na kanał YouTube Lokal Climbing Support.

źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum