Kolekcja Trans-Antarctica marki The North Face: kultowa seria w nowej odsłonie

The North Face ponownie wprowadza do sprzedaży kultową kolekcję kapsułową Trans-Antarctica, jedną ze swoich najpopularniejszych serii na rynku streetwearowym. Bez wątpienia stanowi ona niezwykłe osiągnięcie w dążeniu do zapewnienia rewolucyjnej odzieży i przesuwania granic eksploracji.

Kultową kolekcja kapsułowa Trans-Antarctica The North Face - IMTAJ_TAE Expedition Parka (fot. Ben Rayner)

Kultową kolekcja kapsułowa Trans-Antarctica The North Face – IMTAJ_TAE Expedition Parka (fot. Ben Rayner)

***

W 1990 roku marka The North Face wyposażyła międzynarodowy zespół odkrywców, którzy po raz pierwszy przemierzyli Antarktydę w psich zaprzęgach – był to niezwykły wyczyn na dystansie ponad 6000 km. Cel był prosty – zbadanie zmian klimatycznych oraz zwrócenie uwagi całego świata na ochronę tego kontynentu. 

Ochrona przyrody od Antarktydy po Arktykę i wszystko pomiędzy nimi, jest integralną częścią filozofii The North Face od samego początku istnienia marki. 

Sukces wyprawy z 1990 roku zaowocował decyzją światowych przywódców o objęciu Antarktydy ochroną, stając się jednocześnie ważnym momentem w historii The North Face. Został on również uczczony przez poprzednie docenione kolaboracje z Supreme i Goldwin, które wprowadziły odzież wyprawową na ulice miast.

Dziś The North Face na nowo prezentuje kolekcję Trans-Antarctica, aby upamiętnić jej przeszłość, jednocześnie spoglądając w przyszłość eksploracji.

Kultową kolekcja kapsułowa Trans-Antarctica The North Face - IMTAJ_TAE Expedition Parka

Kultową kolekcja kapsułowa Trans-Antarctica The North Face – IMTAJ_TAE Expedition Parka

Aby uczcić ponowne wprowadzenie serii do sprzedaży, marka wypuszcza zwiastun swojego najnowszego filmu: The North Face Presents: Peace of History. W filmie występuje odkrywca, pedagog i lider Międzynarodowej Ekspedycji Trans-Antarctica z 1990 roku, Will Steger, i porusza tematy przetrwania w trudnych warunkach, międzynarodowej współpracy oraz ochrony naszej planety. Premiera filmu zaplanowana jest na 9 listopada:
W kolekcji projektanci wykorzystali oryginalne detale z Międzynarodowej Wyprawy Trans-Antarctica z 1990 roku oraz nowe elementy, w tym materiały pochodzące z recyklingu, tkaniny DryVent™ i gęsi puch o sprężystości 700 cui, posiadający certyfikat Responsible Down Standard (RDS). 

Kolekcja jest już dostępna na stronie www.thenorthface.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face. Aby być na bieżąco z kolejnymi premierami, śledź @thenorthfaceuk na Instagramie i @thenorthface na Facebooku.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum