30 listopada 2021 10:36

Jacopo Larcher powtarza „Into the sun” Bernda Zangerla

Jacopo Larcher powtórzył Into the sun 8c+ Bernda Zangerla w Murgtal (Szwajcaria) z 2017 roku. Zrobił to jako pierwszy.

Jacopo Larcher na "Into the sun" (fot. ONSEN productions)

Jacopo Larcher na „Into the sun” (fot. ONSEN productions)

***

Jacopo Larcher:

Każdy, stojąc przed kawałkiem skały, widzi co innego, znajduje różne rozwiązania/podejścia, jak tę połać pokonać. Ta różnorodność sprawia, że nasz sport i my sami się rozwijamy!

Właściwie trudno określić, czym jest Into the sun. Sam Zangerl, który tym właśnie przejściem wrócił do wspinania po poważnej kontuzji, pisał: „kombinacja highballa i wspinaczki tradowej”. Ale czy wszystko trzeba definiować? Takie pytanie stawia Larcher:

Wszyscy pytają mnie, czym jest Into the sun. Czy to trad (w stylu Green Point) czy highball? Jak to określić? Szczerze mówiąc, dla mnie ważne jest co innego… Czy musimy zawsze wszystko nazywać i zamykać w jakimś pudełku? Osobiście tak tego nie postrzegam!

Dla mnie Into the sun to wizja Bernda pokonania ładnego kawałka skały. W ten sposób rzucił sobie wyzwanie i wrócił do wspinania po kontuzji, która zdaniem lekarzy nie pozwalała mu więcej na uprawianie tego sportu. Udało mu się zrealizować ogromne wyzwanie i jednocześnie postawić nowe przed innymi. Uważam, że to naprawdę trudne i podobał mi się ten proces. Wierzę, że tym właśnie powinno być wspinanie(…).

Kilka dni temu Bernd Zangerl napisał na swoim profilu:

***

Into the sun biegnie na dużym głazie w Murgtal, na którym wytyczonych zostało już kilka problemów. Trawersuje głaz z prawej do lewej. Asekurację zakłada się dopiero na wyjściu z highballa V.I.P. (Very Important Papagei), który kończy się w klamie obok stanowiska z boltów. Następnie, omijając przeloty, skręca się w lewo.

Tak wygląda Into the sun:
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum